Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A férjem alkoholista hogy...

A férjem alkoholista hogy tudnok neki segíteni hogy abbahagyja az italt?

Figyelt kérdés
A történetünk a következő amikor megismerkedtünk semmi jele nem volt az alkoholizmusnak, rá 3 évre jelentkeztem a problémák, elmentünk esténként barátokkal és ő nem cska egy sört ivott meg hanem egyre többet és ezt már keverte röviditalokkal, mindez 1.5 év alatt annyira elfajult hogy már éjszaka ha szomjas volt akkor nem vizet ivott vagy üdítőt hanem bort és vodkát :( akkor elment egy elvonóra, ahol meg is kapta a szükséges segítséget. Nem is volt probléma majdnem 1 évig amikor is ő titokba a hátam mögött kezdett el inni és sajnos megint visszaesett ugyan arra a szintre amin elötte volt, megint egy elvonó, akkor megint jó volt de fél évre rá megint kicsit megingott és megint az elvonón kötöttünk ki ennek idestova 2 éve, csak most a napokba megint észleltem rajta hogy iszogat. És sajnos ez látszik is rajta nem is kicsit, nem tudom mitévő legyek, elhagyni nem akarom hisz nagyon szeretem, ő egyébként csendes alkoholista ha beiszik akkor lefekszik és alszik. Kérlek mondjatok erre nekem valamit
2013. máj. 27. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akarja, te nem tudsz semmit sem tenni.
2013. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy ő is akarja, szerintem akaratgyenge.
2013. máj. 27. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki le akar szokni az alkoholról és segítséget vesz igénybe, az le is fog róla szokni.

Ha nem akar, akkor meg csak mondja, hogy akar, de a valódi akarás nincs meg benne.

És te fejre is állhatsz, ha a szenvedély erősebb nála és ha ő nem akar harcolni, nem fogja letenni.

És az alkoholizmusról tudni kell, hogy ha megvan az akarat, a segítség, meg is történik a leszokás és jó néhány évig mondjuk nem is iszik az illető, elég 1 ok, hogy újra igyon és el is fog kezdeni inni, ha olyan a helyzet. Tehát ez nem olyan dolog, hogy kigyógyul belőle valaki és soha nem tér vissza.

Visszatérhet sajnos.

Szóval segítség kell neki, de hiába a segítség, ha benne nincs meg az igazi akarás.:(

2013. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, nem tudom akkor mitévő legyek mert mióta megint látom rajta hogy iszogat sehova nem tudunk menni és semmit közös program nincs pedig a lányunk is igényelné, régebben mindig mentünk mindehova, csomó program közösen is meg gyerkőc nélkül is, de így sajnos ezekre nincs lehetőség.

Lehet beszélek vele este hogy még időbe kezeljük a problémát.

2013. máj. 27. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi már istenunta kűzdünk ezzel. Édesapám alkoholista. Vannak jobb és rosszabb időszakok, volt hogy egy fél évig nem ivott, volt hogy minden este részeg volt. Nem is tudom, már lassan 10 éve tart ez. Anyu fenyegetőzött válással, akkor mindig kicsit jobb lett, de aztán visszaesett oda ahonnan kezdtünk. Most viszonylag keveset iszik, de azért szinte minden nap egy kicsit. Nem issza magát részegre és ez nekünk már elég. Mi gyerekek próbáljuk mutatni neki, hogy mennyire örülünk h nem iszik. Szerintem ami igazán segített az az, ha elfoglalta magát valami mással -amit szeret- mint az ivással, építkezik, meg kiskutyát vettünk neki ilyenek. Nekem az a tanácsom hogy tarts ki, de ne a végsőkig. Ne tegyél fel minent arra, hogy majd abbahagyja egyszer, mert lehet h sosem fogja. Sok sikert!
2013. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm apja úgy emlékszem olyan gyógyszert szedett, hogy rosszul lett, ha ráivott. Ez jó időre visszatartotta az ivástól, aztán egyszer csak bekattant neki valami és újra rákezdte (persze a gyogyit nem szedte), pár hónap alatt úgy leamortizálódott, hogy meghalt.


Feltételezem nem tartotok otthon alkoholos italt. Hogy jut piához? Esetleg ha te kezelnéd a családi kasszát? Vagy kocsmázik?


A legfontosabb egyébként az lenne, hogy kiderüljön MIÉRT iszik, miért kezdte újra.

Hátha még menthető.


Anyám rákos lett, majd agyvérzést kapott a mértéktelen piálástól és utána még agyi infarktusokat. Jelenleg a gyógyszereire (pl. vérhígítóra, nyugtatóra) iszik, ő már nem az a kategória.

2013. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Juteszembe erről, tényleg van egy ilyen gyógyszer, de ugye elvileg ha beszeded rendesen és nagyon durván ráiszol, akkor feldobhatod a bakancsod. Viszont ami érdekes az az, hogy van valahol egy alkoholklinika azt hiszem pesten ahol ezt bőr alá ültetik be, hogy hosszú ideig hasson. Arra nincs adat, hogy a gyógyszer hatásos e így (vsz h nem) de több embernek is segített a leszokásban a tudat, h akár meg is halhat, ha iszik. Nem tudom, lehet egy próbát megér. Eggyel előtti voltam.
2013. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!