Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hasnyálmirigy rák az valóban...

A hasnyálmirigy rák az valóban gyógyíthatatlan?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm akinek 2 hónapja derült ki a betegsége.

Utánanéztem különböző internetes oldalakon,mindenhol csupa szörnyűséget olvastam.


2013. jún. 19. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az egyik legrosszabb a daganatok közt.
2013. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,igen. A rákoknak különböző fajtája van.Van amelyiknek jó a gyógyulási esélye,van amelyiknek kevésbé. Ezek közé tartozik a hasnyálmirigy rák is.
2013. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen hasnyálmirigytumorról beszélünk. A leggyakoribb rosszindulatú daganat a pancreas adenocarcinoma, ez az egyik legrosszabb prognózisú daganat, lévén, hogy az esetek nagy részében későn kerül felefedezésre. Sokáig tünetmentes lehet, de az estleges tünetek is olyan általánosak, hogy sokan nem fordulnak vele azonnal orvoshoz, illetve a kivizsgálás sem rögtön tumorra irányul.


de vannak egyéb tumorai is a hasnyálmirigynek amelyek jóindulatúak, vagy rosszindulatúak, de kevésbé rossz prognózisúak, csak sajna a rosszindulatú tumorok 95%-a már fentebb említett adenocarcinoma.

2013. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámnak is ez volt, pontosan nem tudom mi volt a megnevezése. Azt tudom, hogy nagyon agresszív volt, nála nagyjából két hónap alatt olyannyira szétterjedt, hogy életmentő műtétet kell végrehajtani rajta. Utána még egy évet és 3 hónapot élt, kapott kemót végig, de ez már csak a hátralévő idejét hosszabbította meg. Azt nem tudom, hogy ha korábban észreveszik, akkor jobban reagált-e volna a kezelésre, de a felismerés pillanatában már szinte menthetetlen volt.
2013. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorú ezeket olvasnom.

Ő a diagnózis előtti 3 hónapban 10 kilót fogyott le,ezért fordult orvoshoz.

Fájdalomra nem panaszkodott soha,csakis a fogyás miatt ment el orvoshoz,és derült ki a betegség.

2013. jún. 19. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nagymamámnak tervezett epeműtétje volt, novemberben műtötték és mivel előtte már elég sok hasi műtéten esett át, ezért hiába volt rutinműtét, ekkor is vágták. Ezt azért írtam le, mert ekkor ugye a műtét során fizikailag látszódott a belső része és semmi különöset nem látott a sebész, rendben zajlott az epehólyag eltávolítása is. Szegényke mondogatta a műtét után folyamatosan úgy 2 hónapig, hogy evés után mindig fáj egy pontban a hasa és masszírozgatni szokta, attól jobb lesz. Mi meg nyugtatgattuk, hogy ne aggódjon, gyógyul a műtét után, természetes, hogy érez néha ilyesmit. Aztán csak mondogatta még mindig, illetve egyre többet fájt neki és kezdett lassulni az emésztése is, akkor vittük vissza megint. Közben ugye folyamatos laborellenőrzései voltak, a műtét előtt is, azt követően is, tehát követve volt az egészsége és nem is volt semmi rossz eredménye. Ennek ellenére amikor februárban visszavittük az orvosához, akkor kiderült, hogy hasnyálmirigyrákja van, ami már szétterjedt a májára, a has körüli szövetekre, illetve a vastag- és vékonybelek 30-40%-ára. A daganattól kezdett elzáródni nála egy bélszakasz, azt masszírozgatta és az fájt neki étkezések után. Az orvosa nem értette, hogy hogy lehetséges ez, hiszen pár hónappal előtte műtötte és teljesen egészséges volt. Szegényt meg mindig csak nyugtatgattuk, mikor szólt, hogy valami nincs rendben, hogy ez csak az epeműtét utóhatása.. :(
2013. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon kicsi az esély a győzelemre. Az egyik legrosszabb fajta.
2013. jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Él még az ismerősöd?
2021. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!