Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek gyávaság, ha...

Szerintetek gyávaság, ha végzek magammal? Milyen módszer a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés
10 éves koromtól árva vagyok. Az édesanyám haldoklik, márcsak napjai vannak hátra. Nálam pedig gyógyíthatatlan bénulásos betegséget diagnosztizáltak. Elősször a láb(tolókocsi) aztán a kezek. Vakság, süketség, majd teljes magatehetetlen állapot. Végül leáll a légzés. Senkim sincs teljesen magamra maradtam. Max 10 évem van hátra, amit nem akarok fokozatos leépüléssel magányosan leélni. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. júl. 31. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Tudom hogy nehéz, de én nem adnám fel.

Van hogy az ember teljes mélyponton van, és úgy látja hogy innen már nincs felállás, de soha nem tudhatjuk, mi következik. Nem vagy kíváncsi? Régen nekem is volt nagyon kilátástalan időszakom (gyakorlatilag a földi poklot éltem meg) és gondolkodtam rajta hogy a saját kezembe veszem a dolgot és véget vetek a szenvedéseimnek, de mindig a kíváncsiság tartott vissza. Hogy mi lesz a világgal, merre halad, és hogy azon belül mi lesz az én kis jelentéktelen életemmel.

És végülis még mindig itt vagyok, mert valahogy mindig volt...olyan még soha nem volt hogy ne lett volna valahogy.

Minden egyes nap egy új lehetőséget tartogat, még annak is, aki azt gondolja hogy neki tuti nem, mert a körülmények nem teszik lehetővé. Lehet hogy jön 999 olyan nap, amin nem jön a lehetőség, és minden rossz, viszont lehet hogy pont az ezrediken megcsillan valami. És akkor minimum egy fokkal jobb lesz.

Közhely, de az apró dolgoknak kell örülni. Még ha körülötted minden katasztrófa, és jelenleg nincs okod a boldogságra, akkor is bele lehet kapaszkodni egy apróságba. Egy olyan apró dologba, ami felett más elsiklik. És azt figyeltem meg, hogy tényleg mindig van ilyen. Ha az ember csak ezekre koncentrál, akkor könnyebben átlendül a legrosszabbon is.

Még most se lenne semmi okom élni, ha felemelném a fejem és végignéznék az életemen, úgy általánosságban. De mindig csak a részletekre figyelek, és így azért vannak jobb időszakok. És szerintem ezzel még nagyon sokan vannak így. Többen mint ahányan bevallanák.

2013. júl. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Tuti elszórnám minden pénzem. :S
2013. júl. 31. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg utána tudnál nézni annak,hogyan élhetnél teljes életet az elkövetkező tíz évben? Az orvostudomány rengeteget fejlődik és az elkövetkező időben lehetséges,hogy találhatnak gyógyírt a betegségedre. Az édesanyádnak is ugyanaz a baja mint neked? Egyáltalán nem biztos az,hogy bekövetkezik amit elmondtál.Nagyon fontos lenne ha a kedélyállapotod "rendben" lenne,mert az önmagában gyógyító erejű! Tudom nehéz,de el kell fogadnod,hogy születünk és meghalunk ez ellen nincs mit tennünk.A lehető legtöbb alkalommal mutasd ki szereteted az édesanyád felé addig míg megteheted!!!! Megértem az elkeseredésedet de te is segíthetsz önmagadon azzal,ha akár az interneten tájékozódsz a betegségeddel kapcsolatban akár ezen a vonalon szerezhetsz barátokat.
2013. júl. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az édesanyád még él, akármennyire beteg is, nem vagy árva! Tehát próbáld ne azt nézni, hogy mi nincs, hanem azt hogy mi van,és előre! Az orvostudomány folyamatosan fejlődik, így nem tudhatod veled mi lesz tíz év múlva, add meg magadnak az esélyt!
2013. júl. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a kérdésed csak elméleti, költői.

"Ti mit tennétek a helyemben?"


Senki nincs a Te helyedben, illetve ha van is valaki ilyen vagy hasonló helyzetben, biztos, hogy mást gondol, mivel minden ember egyedi személyiségű.

2013. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom, nem végeznék magammal, mert akárhogy is, Isten adta az életemet, az övé, és nem én rendelkezem sem az elejéről, sem pedig a végéről. Én a helyedben anyukámra koncentrálnék, és utánanéznék, milyen lehetőségem van valamilyen intézményi elhelyezésre. Ha van egy kis pénzed, befizethetnél egy normális helyre, és akkor legalább a testi szükségeidről gondoskodnak, és ha jó helyet választasz, a lelki szükségeidről is.


Én a helyedben, és a sajátomban is megpróbálnék minél jobban Istenre koncentrálni. Én minden gondom bajomban végül mégis csak hozzá jutok el.


A te életednek is értelme és célja van akkor is, ha beteg vagy!

2013. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kötél? Vagy vonat alá ugrassz vagy passz.
2013. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!