Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyszerű gégetükrözéssel...

Egyszerű gégetükrözéssel biztosan kizárható-e a gégerák?

Figyelt kérdés

Harmadik fül-orr gégésznél jártam a minap, aki egyszerű gégetükrözéssel és tapintásos módszerrel vizsgált meg. Olyan tüneteim vannak, amik alapján - bár nem dohányzom és csak ritkán iszom - de felmerült bennem a gégerák gyanúja. A vizsgálatok alapján egyik orvos sem talált erre utaló jeleket, de a tüneteim nem múltak. Most a mintavétel eredményére várok, de szeretnék megnyugodni. Szerintetek mekkora az esély, hogy a 3 különböző vizsgálat ellenére mégis nagy a baj? Illetve, ha van rosszindulatú elváltozás, akkor lehet-e már nagyon előrehaladott így is, hogy nem vették észre?

(Csak azért kérdezem ezeket, mert úgy tudom, hogy az egyszerű gégetükrözésnél van egy komolyabb módszer is a vizsgálatra - direkt laringoszkópia - ami talán biztosabb eredményt ad.)



2013. aug. 7. 13:34
 1/6 Bárzsing ***** válasza:
Mégis milyen tüneteket vettél észre magadon? Mert ha már tüneteket okozó gégetumorod van, azt biztos, hogy észrevették volna a sima vizsgálaton is. Ha van is tumorod, azt a biopszia fogja megmondani, amire most vársz.
2013. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A tüneteim: Erőtlenebb, néha kissé fátyolosodó, de nem rekedt hang. Kicsit fárasztóbb beszéd - főleg ha hangos. Enyhe gombócérzet a torokban. Torokköszörülési kényszer, amit azonban tudok kontrollálni, így egy egészséges emberénél nem sokkal gyakrabban krákogok. Néha szárazságérzet a torokban.

Néhány hete vettem észre, hogy a nyelvhát sokkal fehérebb, mint korábban. Már-már bolyhosan. Viszont ez nem állandó, főleg étkezés után észlelem - máskor majdnem normális.

Ami mostanában a legijesztőbb, hogy néha nyeléskor az ádámcsutka mellett, illetve az állkapocs irányában (ezt nem tudom pontosabban meghatározni) érzek némi fájdalmat. Igazából ez nem is fájdalom, hanem érzékenység, ami lehet, hogy csak attól van, hogy gyakran tapogatom, nyomkodom, jobbra-balra igazgatom a gégémet (mintegy önvizsgálatként.)De ha nem koncentrálok rá, és kibírom, hogy ne igazgassam, akkor napokig nem is érzem. Ezt lehet, hogy már a pánikbetegség generálja?

Viszont sok tünetet nem érzékelek, amik a gégerákkal együttjárnak és ez reményt kelt. Ilyen a bűzös lehellet, fülbe sugárzó erős fájdalom nyeléskor, étkezések utáni csuklás, nyelési nehézség, sípoló, zajos légzés, csomók a nyakon.

Egyébként az ellátási lapjaimon ilyesmik vannak, hogy: ép gége, békés tonsillák, expresio negatív, jól mozgó hangszalagok, szabad algarat és gégebemenet, nyak szabad, stb.

Szóval csupa örömhír ezek alapján de hát akkor mégis mit érzek?

Ezért kérdeztem, hogy a gégetükrözéses vizsgálat (ráadásul 3 különböző) mennyire nagy biztonsággal tudja tudja kizárni a komolyabb bajt?

2013. aug. 7. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs komolyabb bajod. Igyál többet; nekem volt egy gyenge hangú időszakom, amin végül ez segített két hét beszédtilalom után.
2013. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is téged gégetükörrel vizsgáltak meg, ez nem gégetükrözés, két különböző dolog!!!

A tüneteid, és az írásod alapján ezek pszichés panaszok, valóban a pánikbetegséggel is kapcsolatosak, meg sok más lelki háttérrel.

2013. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért még mindig érdekelne, hogy jó eséllyel kizárható-e a tumor jelenléte a gége (garat, szájüreg, stb.) bármely területéről egyszerű tükrözéssel és tapintással?
2013. aug. 8. 08:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett az eredmény 8 éve? 🙃
2021. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!