Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több paracetamolt vettem be a...

Több paracetamolt vettem be a kelleténél! Lehet ekkora adagtól bajom?

Figyelt kérdés
Este 7 kor bevettem egy rubofent majd 10 kor egy Coldrex maxi Gripet...reggel 7 körül újabb rubofen majd egy órára rá egy újabb coldrex...sajnos nem olvastam el a papírt és most megijedtem.

2013. aug. 30. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod, a végzetes dózis kb. 12000-14000 mg után lehetséges. A Rubophenben van 500mg paracetamol a Coldrexben 1000mg. A paracetamol felezési ideje kb. 4 óra, ami azt jelenti hogy 4 óra alatt a felére csökken a dózis, de ha rászedsz, akkor ez folyamatos gyógyszerszintet jelent. Egyébként a paracetamol "ellenszere" az acetilcisztein, pl. ACC-200 por. Ez csökkenti a paracetamol hatását. Emellett javasolt még az orvosi szén bevétele, de csak akkor ha nagy valószinüséggel nem mossák ki a mérgezett személy gyomrát. Valamint a paracetamol mérgezés tünetei: hányás, remegés, hasi görcsök, szédülés, fejfájás, stb. Akkor haladéktalanul fordulj orvoshoz vagy hivj mentőt! (nyílván ennyitől semmi bajod nem lesz, saját magam is így alkalmaznám (pedig én értek hozzá. :) )
2013. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kicsit megnyugtattál eléggé náthás vagyok és életemben először olvasás nélkül vettem be gyógyszert csak hogy végre javuljak. :)
2013. aug. 30. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Akkor gyógyulgass. Sok folyadék, pihenés stb. :)
2013. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben és legközelebb jobban figyelek a májamra is :)
2013. aug. 30. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!