Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltatok már rákosak? Vagy...

Voltatok már rákosak? Vagy ismerőseitek?

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem hogy éltétek meg?Milyen a kemoterápia?Mire kell ügyelni?Milyen az étrend?Szóval mindent.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. okt. 16. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen több ismerősöm is. Sajnos már egyik sem él.

Ha kemoznak, akkor egyfolytában hánysz gyenge vagy, semmi nem marad meg benned. Csak a sok morfiomtól leszel jobban.

2013. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És fájdalmas?
2013. okt. 16. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A férjem és több ismerősöm abban halt meg. A kemo nagyon megviselte őket. Sok "csodaszert" ajánlanak, de akiket ismertem, egyik sem gyógyult meg tőlük. Viszont százezerekbe került havonta a megvásárlásuk.
2013. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Párom anyja rákos. Azt mondja nagyon fájdalmas. Ahogy fogalmazott: inkább vágták le volna a kezét, mint a kemo. Küzd nagyon, remélem meggyógyul, szerencsére 95% esélye van a gyógyulásra.

Hogy mire kell ügyelni? Segíteni, segíteni, segíteni, mivel teljesen gyenge lesz és tartani benne a lelket. Étrend? A kemo alatt örül, ha tud valamit enni.

2013. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én végig csináltam a kemoterápiát ,borzasztó volt.

Hogy éltem meg ? Nehezen ,de végig csináltam mert élni akartam . Kikészített ,hogy elvesztettem a gyönyörű hosszú hajamat. De az elején rájöttem ,hogy nem ez a fontos csak az ,hogy végig tudjam csinálni és túl éljem . Most itt vagyok és 3,5 év telt el a kemoterápia után és élek és vissza nőtt a hosszú hajam . Kerültem a tömeget ,kezelések után nem mentem pár napig sehová. Mondjuk nem is bírtam volna mert nagyon gyenge voltam és állandóan hánytam a kezelések után. Mindent ettem ami jól esett ,kerültem a zsíros kajákat.

2013. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Csak tudnám miért csak engem pontoztak le :(
2013. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem több száz rákos beteggel volt már dolgom az elmúlt másfél évtizedben, és annyiféle hatással találkoztam már, hogy számba sem tudom venni. Hogy mondjak jót is: volt egy nő, aki a mellrákjára kapott kemó előtt soha nem érzett rendesen illatokat, utána pedig nagyon érzékeny szaglása lett, azt mondta, egy új világ nyílt ki neki ötven évesen. Volt egy fickó, aki a primer májrákja után színtévesztő lett. Volt egy fiatal nő, aki a leukemiája során végig arról beszélt, hogy évek óta nem volt rendben a libidója, de mióta a kezelést kapja, folyton a szexen jár az esze.


Egy könyvet lehetne ezekből is írni.

2013. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én voltam rákos. 9 kemoterápiát kaptam.

Voltak jobb és rosszabb napok is.

Nekem nagyon sokat segített, hogy itt voltak körülöttem a szeretteim és támogattak.

Voltak olyan napok amikor még a kezemet sem bírtam megmozdítani, de volt olyan is amikor sétálgattam (persze nem rögtön a kezelés után).


5 évig voltam tünetmentes, de sajnos most ismét rákot diagnosztizáltak nálam...

2013. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:Nagyon sajnálom és mielőbbi jobbulást kívánok.
2013. nov. 10. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!