Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alsó ajaknál (szám alatt)...

Alsó ajaknál (szám alatt) 2-3cm átmérőjű korong alakú barnásvörös elszíneződés van jelen már fél éve. Voltam bőrgyógyásznál vele, felírt valami kenőcsöt, de nem segített. Mi lehet ennek az oka? Kérem valaki segítsen!

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Terhesség vagy Addison-kór (mellékvese alulműködés) is okozhatja, iválthatják gyógyszerek, fényérzékenyítő gyógynövények,de akár antibiotikumok, szívritmus szabályozó szerek is. A hiperpigmentáció fő oka azonban még mindig a napozás.
2013. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezekre mik a gyógymódok?
2013. nov. 23. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Az alap,hogy rá kell jönni,hogy mi okozza. Amúgy általánosságban fényvédőkrémet kell használni minden alkalommal,amikor kimész asz utcára. Ha elmész bőrgyógyászhoz,ő kivizsgáltat és tud írni olyan krémet,ami elhalványítja (bár azoknak vannak mellékhatásai).
2013. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem tudok rájönni egyszerűen hogy mi okozhatja! Voltam, ekcémára gyanakodott, fel is írt valami kenőcsöt de semmit nem használt, nem tudom mitévő legyek.
2013. nov. 23. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ekcéma után maradt vissza (sebek,hámhiányok,gyulladások nap hatására hiperpigmentációval gyógyulnak),ha ez az oka idővel halványodni fog,de mindig figyelj oda arra,hogy kend be fényvédővel. Most,hogy jön a tél kevesebb nap éri halványodni fog,de mihelyt (február,március) megjelenik a nap,kenjed ,hogy megmaradjon a halvány állapot.
2013. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De soha nem volt ekcémám és semmi hasonló betegségem.
2013. nov. 24. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!