Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körömgomba? A két nagylábujjam...

Körömgomba? A két nagylábujjamon a köröm besárgult. Egyiken teljesen a máskon félig, meg van egy fehér csík mindkettőn, kimagasodik.

Figyelt kérdés

nem tudom mitől, 18 éves vagyok, ez nem idős korban fordul elő? nagyon ciki, utálom, ronda. olvastam hogy talán az ecettől helyrejön.. nem szeretnél orvoshoz menni. régen volt körömbenővésem, talán attól? ez kb azóta alakult ki, amióta cigizek. ennek is lehet köze?



kérlek, segítsetek!:(


2013. nov. 30. 12:49
 1/1 Timhor válasza:

Nem a dohányzástól alakult ki a gombád. Bár az elég rossz szokás, nem ítélkezek feletted.

Nem életkor kérdése a kialakulása, a csecsemőtől az idős emberekig bárkinél előfordulhat. Ciki, nem ciki, ezt kezelned kell! Ellenkező esetben súlyos következményei is lehetnek, ha elhanyagolod. A gomba szereti a sötét, meleg, nyarkos helyeket, ezért fordiul elő gyakrabban lábon, mint kézen. Jól olvastad, az erősen lúgos környezet valóban megsemmisíti a lábgombát, mivel a penész és élesztőgombák csupán 3 - 6 pH értékű savasságot viselnek el. Erre kiváló az ecet. Küldök neked egy linket a házi praktikákról:


[link]


Persze ezek a módszerek is csak akkor járnak eredménnyel, ha nemterjedt még el túlzottan a fertőzés. Ha a körmöd 2-3-át már belepte a gomba, akkor gyógyszeres kezelés szükséges. Erre kiváló szer a Fliconer nevű gomba elleni készítmény.


[link]


Kizárólag orvos írhatja fel, de nem csak bőrgyógyász, hanem már a háziorvosod is. Mindenek előtt érdemes lenne felkeresned egy pedikűröst. Ő majd levékonyítja a gombás körmöd, kitisztítja a köröm alatti gombás morzsalékot, és ellát szaktanácsokkal, hogy hová érdemes fordulnod, és miképp kezd meg a kezelést. Ne feledd. Ha nem kezeled, a körmöd elvesztésével is járhat, és átterjedhet a bőrödre is. (Én emiatt ma 2 vendégem körmét is levettem, mert teljesen felvált a gombától)


egy pedikűrös

2013. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!