Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A depresszió jeleit észleltem...

A depresszió jeleit észleltem magamon, de nem merek szólni senkinek, mit tegyek? Vagy ez depresszió?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Régóta be vagyok fordulva, nem látom semmiben a szépet, a jó kedv, idegesség és a rosszkedv váltakozik akár 10 percenként minden átmenet nélkül.Sokszor nem tudok aludni a sírógörcs miatt.Sokat eszem mert csak ekkor vagyok valamivel 'boldogabb'.A test képem is nagyon megromlott, sírva nézek a tükörbe és tudom hogy semmire nem vagyok jó.Úgy érzem, hogy hiába élek.

2013. dec. 17. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idő az a régóta? Ha több mint 2 hét- 1 hónap, akkor szaladj le a sulipszichológushoz, biztos tud segíteni, és persze beszélj a szüleiddel is..nem szégyen nagyon sokan szenvednek ebben , sok kamasz is, örülj ha felismerted, és tegyél ellene, szólj nekik!
2013. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát körülbelül 1-2 hónapja érzékeltem..és félek a következményektől.mi lesz ha bolondnak fognak nézni vagy ilyesmi?
2013. dec. 17. 21:01
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy fognak bolondnak, nézni..Rengeteg ember szenved benne, olyanok is akikről nem gondolnád..csak (még) nem látszik rajtuk, ne szégyelld magad, menj oda és beszélj velük, meséld el mióta tart, mit érzel, mit gondolsz, szerinted, mitől alakulhatott ki..az első lépést már (majdnem) megtetted: Beismerted, hogy valami nem oké :)
2013. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg sportolni napi szinten valamit. Tora, futás, úszás, kerékpározás. Mindegy mi, csak rendszeresen kell végezni. Szerintem ez meg fog gyógyítani. A lányom is kezdett depressziós lenni ennyi idősen és azóta aktívan sportol és semmi gondja nincs. Egyébként neki a suliorvos javasolta ezt a rendszeres sportot.
2013. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!:)

Mellesleg sportolok, aerobicozok és kézilabdázom.Kapus vagyok.

2013. dec. 20. 19:21
 6/12 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Szüleiddel nem próbáltál meg beszélgetni erről? Nem vették észre rajtad a változást?


Az iskolai pszichológus szerintem is jó ötlet, ha van a sulitokban.


Ugyanannyira fog bárki "bolondnak" gondolni, mint egy olyan embert, akinek mondjuk tüdőgyulladása van, ezért orvoshoz fordul! :-)))

2013. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

szia!

Igazából még nem mertem elmondani nekik, mert félek a következményektől.Nem azért mert elitélnének csak nem akarom hogy úgy nézzenek rám mint egy 'betegre':)

Van iskolapsziholóhus, de ahhoz előtte szólnom kellene a szüleimnek, anélkül be sem tehetem a lábam oda.

2013. dec. 21. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugye szoltal a szuleidnek??
2013. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem szóltam nekik.Még nem volt hozzá bátorságom.
2013. dec. 23. 19:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Tedd, meg mig nem keso :) Nem dramaiaskodom csak, kesobb mar nem fogod szukseget erezni, gondolj arra, hogy a szuleid szeretnek, es sokkal jobban jarsz ha segitseget kapsz....
2013. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!