Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyha valakit sokk ér,...

Hogyha valakit sokk ér, valami láttán, akkor mi történik az illetővel aki sokkot kapott? Pl elkezd remegni? Vagy mik a tünetek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Elájul, elveszti az eszméletét...
2014. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyén és helyzetfüggő. Egyszer pl. a testvérem nagyon csúnyán elvágta az ujját és megkért, hogy csináljak vele valamit, hogy be tudjon menni a sebészetre. Felment a vérnyomásom, lüktetett a fejem, reszketem, fehéredtem és éreztem, hogy elájulok, de azért lefertőtlenítettem és bekötöztem, utána még a kórházba is el tudtam vinni. Igaz, le kellett ülnöm, hogy be tudjam kötni... Rosszabbul voltam, mint bátyám.


Egyszer pedig megálltam egy balesetnél, ahol már segédkezett egy nő, hát azt hittem, én is tudok segíteni, de úgy elájultam, mint a huzat. Egy motoros ütközött egy kocsival és teljesen szétment az egyik lába, később amputálni is kellett. Annyi hasznomat vették, hogy rajtam volt öv, amivel el tudták szorítani amíg kijött a mentő. Ciki, de ez van. Akkor csak annyit éreztem, hogy kimegy a fejemből a vér, elfehéredek és csatt...


Egyébként egy sima vérzéstől semmi bajom, kisebb sebeket gond nélkül kötözök és az injekciótól se parázok, még vérvételen se ájulok el.

2014. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A remegéstől,hányingertől,gyengeségtől,szédüléstől kezdve,apátia,ájulás
2014. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha valaki csak remeg, de kb 10-15 percig és rosszul érzi magát? ez mi lehet?
2014. febr. 6. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Van, akinél a sokk úgy jelentkezik, mintha kővé vált volna, belül pedig nem érez semmit: mintha megállt volna számára az idő.
2014. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es: nem biztos, hogy sokk, lehet vércukor-probléma is, vagy pl. pánikroham. (az általában 20-25 percig tart)
2014. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a pánikroham ennél azért tovább tart... Én ha sokkot kapok, akkor csak remegek, elsápadok, meg elvileg hatalmasra tágulnak a pupilláim. Nem tudom, sokszor nem fordult még elő.
2014. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!