Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már napok óta fáj a torkom ha...

Már napok óta fáj a torkom ha nyelek, már megettem egy csomag erős cukorkát, de semmit se használt. Van valamilyen mód a fájdalom enyhítésére legalább? Esetleg más fajta cukor, lehet rosszat használtam?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 08:39
 1/7 gömbicica ***** válasza:

ha sima erős cukor, azzal sokra nem mész.

a fájdalomcsillapitós szopogatós patikai is csalóka, mert ugye fájdalomcsillapitás által érzed hgoy nem fáj már.

én gyömbéres mézes citromos teát, torokfertőtlenitős szopogatótablettát (patikus tud segiteni)

megkockáztatom a sós gargalizálást, ill. jó tud lenni még nagyon ha teszel egy pohár langyos vizbe 1-2 evőkanál almaecetet, és azt iszod, vagy azzal is gargalilzálhatsz.

2014. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
próbáltam 2dl- vízbe egy kanál sóval gargalilzálni, de majd elhánytam magam. maradnék a cukorkánál...(:
2014. ápr. 8. 08:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a sós vizet, akkor gargalizálj Phlogosollal, az is nagyon jó a torokfájásra, de ha nem múlik, akkor nem ártana orvoshoz menni, hátha gyógyszer is kell rá.
2014. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
adott gyógyszert, de eddig hatása 0 : Zinnat 500mg , Nutrolin- B. Bár lehet a lázra adta, nem értek én hozzá. De elég nehéz bevenni a tablettát, ha nyelni is alig bírok...
2014. ápr. 8. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A láz és a torokfájás a mononukleózis nevű vírusos betegség tipikus tünete is lehet.


Szerintem érdemes lenne olvasnod róla a neten.

2014. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
attól még hogy olvasok róla, ugyanúgy fájni fog!
2014. ápr. 8. 09:30
 7/7 A kérdező kommentje:
"2-4 héten belül spontán gyógyul" -Szóval eddig gyötrődjek minden egyes nyelésnél???
2014. ápr. 8. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!