Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagymamám 80 éves és pár...

Nagymamám 80 éves és pár napja mondogatja hogy hangokat hall, pontosabban ő korabeli zenéket illetve trágár szavakat, nem törődtünk vele mondván hogy biztos valamelyik szomszéd hallgatja a rádiót. Találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés
De mikor behívott a szobába hogy ő hallja én semmit nem hallottam. Több mint valószínű hogy ezt csak ő hallja,állítása szerint az éteren keresztül jön ez a hang, de több mint valószínű hogy csak ő hallja és a fejéből jön, ez minek a kezdete lehet és súlyosbodhat?
2014. aug. 18. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a pszichiátrián találkoztam ilyennel. Súlyosbodhat, a hallucináció nem jó jel, mihamarabb orvoshoz kell vinni, hogy megállapítsák, mi a baja, és elkezdhessék kezelni.
2014. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lexidilia válasza:

Agyérelmeszesedés...

Vagy a valóságot látják.. ahogy a gyerekek.

De doki nem árt, bár annak a vége mindig gyógyszeres kezelés...

2015. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lewy-testes betegség a legelső tippem. Neuropszichiátria kivizsgálja, beállít gyógyszert, ami valamelyest, valameddig segíthet. Sajnos ez egy folyamatosan romló, eleinte csak mentális, később fizikai leépüléssel járó, végül halálhoz vezető betegség, a hallucináció majdnem mindig jelen van. Sokkal több ilyen eset van, mint amit diagnosztizálnak.

Esetleg lehet az említett agyi ér betegség is, de abban ritka a hallucináció.

2022. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!