Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Benőtt a körmöm asszem, be is...

Benőtt a körmöm asszem, be is mentünk a sebészetre 2 nap van meggyógyulni ha nem kivágják. Az egész körmöt, vagy csak azt a részt? (nagyon parázok)

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a benőtt részt vágják ki.


Érdemes lehet magánorvosnál lézerrel kivágatni. Pénzbe kerül ugyan de gyorsabban gyógyul és nem nő vissza. Kiégetik a mátrix sejteket.

2014. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jódozgasd és kend be esténként Tetran krémmel, nekem levitte a gyulladást 2 nap alatt és magam is ki tudtam végni fájdalom nélkül azt a kicsi részt.
2014. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt másnak írtam, úgyhogy ha van benne nem ide tartozó, bocsi! :) Nekem is ez volt. 2 hónapig szenvedtem vele, mindent kipróbáltam. Betadine, tetrán kenőcs, ecet, paradicsom, párakötés, kamillás lábáztatás... Aztán már suli előtt 1,5 héttel elegem lett (14 éves vagyok) és elmentem orvoshoz. Nagyon-nagyon féltem, amikor azt mondta, le kell szednie a lábujjkörmöm. Aztán adott 4 érzéstelenítő szurit, nem mondom, az eléggé fájt, de elviselhető. És utána várt egy kicsit, hatott az érzéstelenítő, és levette a lábujjkörmöm. Ebből már SEMMIT!!! nem éreztem. Aztán enyhén még itthon fájdogált a körmöm helye, 1 hétig kb. de mostanra már var van a seben, így nem érzem. Minden nap kötést kellett cserélni, ez úgy nézett ki, hogy géz lapra Betadine KENŐCSÖT kellett kenni, majd körbetekerni gézzel, és valami gumihálót ráhúzni. Amúgy levették a lábujjkörmöm, 2 nap múlva visszamentem, és azt mondta, a gyulladás 100%-ig el is múlt. Szóval azt ajánlom, ne kísérletezgess, mert a végén még rosszabb lesz. Keress egy jó sebészt, és el is múlik a gond. Amúgy azt olvastam valahol, hogy valakinek csak a fél körmét veszik le, de nekem mindkét oldala gyulladt volt. Sok szerencsét!

Lehet neked csak a körmöd felét szedik le!

2014. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!Igen már megvan,de is van kötve hétfőn megyek vissza,csak gondoltam megkérdezem mire számítsak.Amúgy szerencsére csak a fele gyulladt.
2014. szept. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!