Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent ez a MRI lelet?...

Streetracer911 kérdése:

Mit jelent ez a MRI lelet? Várnom kell két hetet az orvosra, addig megöl a kíváncsiság.

Figyelt kérdés

A CT szerint nyaki gerincsérvem van az 5-6 között. A doki nem biztos benne, azért kérte az MRI-t. Szerintetek?


[link]



2014. okt. 17. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

- a nyaki gerincszakasz íve kiegyenesedett. Normál esetben oldalról nézve a gerincoszlop kettős S alakot ír le. A nyaki szakaszon előrefelé domborodik. A tied egyenes vagy egyenesebb.

-a gerinccsatorna,amiben a geincvelő fut normális átmérőjű

-a csigolyaközti porckorongjaid normál vastagságúak,talán kissé laposabbak,de normálisak.

-C IV-V vagyis a 4-es 5-ös nyaki csigolyád között a porckorong kissé kidomborodik előrefelé

- C V-VI között jobb oldalon kiboltosulás(paramedialis-oldalt), C VI-VII között szintén. Mediális-paramediális most neked nem olyan fontos,csak nekik.

-Th VI-VII-es itt is kidomborodás, a focalis egy bizonyos területet jelent

-duradeformitás- a gerincvelőt körülvevő "agy"burok,a kemény agyhártya. Normális.

-intramedulláris- maga a gerincvelő ép


Gerincsérved nincs! csak discopathiád több csigolyán. Ez egy kisebb eltérés,kopás. Radiculopathia- a kidomborodó porckorongok nyomhatják a kilépő ideggyököket,ami tünetet okoz. Fájdalom,merevség,zsibbadás, stb.


Nyíregyen voltál:D Ott dolgoztam anno....:D

2014. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fáj ?

Ha nem fáj, akkor nem nagyon lehet ott sérved

2014. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen panaszod van?
2014. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a pontos választ! :) Kicsit kétségbe ejtettél, mert így akkor nem értem miért vannak fájdalmaim... A bal alkarom belső oldala zsibbad, az ujjaim es a tenyerem is. Csak nehezen tudom felemelni a bal karom, kb 45 fokos szögig. A nyakam rendszeresen "beáll", de csak egy-egy napra... Így sajnos dolgozni sem tudok, már 6hete vagyok táppénzen...

Ez akkor azt jelentené, hogy minden panaszom a kiegyenesedett nyaki görbület miatt van? Mit tudok tenni ellene? Ergonómikus párnán aludjak? :)

Igen, Nyíregyen voltam. Ügyesek voltak, hamar végeztem! :)

Köszönöm válaszod előre is.

2014. okt. 18. 07:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,az első vagyok. Először is a második válaszolónak üzenném,hogy attól, hogy "még nem fáj", még lehet sév,csak kezdődő,vagy kicsi.


Te,kérdező,jól gondolod,a kiegyenesedés miatt vannak a problémáid. Korábbi tapasztalataimból kiindulva valóban jó az anatómiai párna,de megoldani nem fogja a gondod. Fizikoterápiára és gyógytornára lenne szükséged,de ezt az orvos,mikor visszamégy,teljesen biztosan javasolni fogja. Sőt,ki is írja neked,hogy hová és mikor kell menned. Valószínű a kis SZTK-ba fog irányítani,de nem akarok hülyeségeket mondani,mert már pár éve nem vagyok ott és nem tudom,változott-e a helyzet. De bármit is mondjon,mindenképpen gyógytornász kezébe kell kerülj! Nem csontkovács és ráolvasás,hanem fizioterápia. Drukkolok neked és írd meg,mit mondott az orvos,mi lett veled. Privát tanácsként annyit tennék hozzá,hogy a nayakadat és a válladat rendszeresen kenegethetnéd feketenadálytő-krémmel. Ez sem oldja meg az alapgondot,de segít a fájdalom,zsibbadás terén. :D

2014. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!