Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxos hányinger, hányás...

Refluxos hányinger, hányás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a bajom hogy mostanában egyre sűrűbben jelentkeznek ezek a savas problémák általában reggel de délutánra elmúlik. Viszont ma megvolt az első hányásom is miatta úgyhogy nem szeretném ha súlyosbodna, mert megkeseríti a mindennapjaimat pedig még csak 17 vagyok. Kondizás a hobbim és sajnos még az se csinálhatom normálisan ezáltal. Illetve az még a problémám hogy sajnos amikor ilyen bajom van a hányinger miatt nem tudok kapszulás vagy tablettás gyógyszert se bevenni mert egyszerűen kiöklendezem. Elég stresszes is vagyok úgyhogy szerintem még az is közrejátszik a dologban. Mit tanácsoltok?
2014. nov. 7. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltál? Valóban refluxtól hánysz?

Nekem csak hányingerem volt és égett a gyomrom, de soha nem hánytam.

Gyógyszert szedsz a refluxra?

2014. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig én se hánytam csak most. Biztos miatta volt mert igazából nem sok dolog jött fel szinte semmi csak nyálat köptem meg az a maró érzés a torkomban... Eddig a rennie bevált de most as se segített.
2014. nov. 7. 14:47
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Nekem is van reflux betegségem, eddig leginkább a Rennie vált be. Írod, hogy neked most ez sem jó. Talán lehetne inni egy kis szódabikarbónát. Nekem sokszor segített. És a gyógyszerészek a patikában adnak tanácsot, hogy mi lenne még jó. Jut eszembe: orvosnál voltál már ezzel a panasszal? Én még Esomeprazolt is szedek, jó, de ezt csak receptre kapni. El kell menni orvoshoz!
2014. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
salvus vizet lehet kapni elég sok helyen. Pl Coop. Egy két decit egy nap meg kell inni. Nagyon rossz íze van elsőre de meglehet szokni. Nekem bevált
2014. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is szenvedtem a refluxtól 2-3 hónapig.

hányinger, öklendezés gyomorégés minden volt.

Minden vény nélküli kacatot megvettem, nem sokat segített.

és egyszer megelégeltem és elmentem a dokihoz.

felírt 1 sav csökkentő gyógyszert, azóta semmi bajom.

Ajánlom menj el te is a dokihoz.

Szerintem megéri:)

2014. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!