Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért mennek influenzával...

Miért mennek influenzával orvoshoz az emberek?

Figyelt kérdés

Tele vannak a várótermek, a betegek, prüszkölnek, köhögnek, lázasan ott ülnek ahelyett, hogy pár napig feküdnének és kúrálnák magukat. Az influenzára amúgy sincs gyógyszer, nem kell antibiotikum, anélkül ugyanúgy elmúlik.

Azt még megértem, ha valakinek táppénz kell, vagy szövődménye van és nem múlik, akkor el kell menni, de szerintem a fele nem ilyen annak, aki ott ül.



2015. jan. 31. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzes papír miatt megy a nagyja pedig.
2015. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon sokan még egy kis karcolás miatt is rögtön orvoshoz mennek, én csak akkor megyek orvoshoz ha már tényleg nagyon nagyon pocsékul vagyok és nem tudok bemenni még dolgozni sem.

Az én munkahelyem olyan hogy nem lehet több napra szabira menni mert nem mindig van az ember helyett olyan aki betudna ugrani, nálunk szerencsére nagyon nagy a légtér bent és nem fertőzök senkit ott mert nem vagyunk összetömörülve. Másrészt amikor sulis voltam én is csak az igazolás miatt mentem dokihoz meg egy erősebb gyógyszerért hogy legalább a tüneteket tudjam egy picit elnyomni vele hogy aludni tudjak. De tavaly például csak gyógyszerért mente el orvoshoz, ő ki akart írni de nem engedtem neki, munkahelyemen meg megkértem a két váltótársam hogy ugorjanak be helyettem 4-4 órába 2 napig így a szabimból sem ment el semmi, a munkám is elvolt végezve, a pénzt meg nem buktam mert amikor már meggyógyultam akkor helyettük dolgoztam le azt amit kértem tőlük egyik nap egyikét, másik nap másikét így 2 nap 12 órázás nekem így jól jött. Szerencsére a főnökeink ilyen téren rugalmasan állnak hozzá hogy ha magunk közt megtudjuk oldani az ilyet akkor ő nem szól bele, csak szóljunk neki róla hogy ne érje meglepetés ha meglátja a jelenlétit hó végén.

2015. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 TallandThin Boy ***** válasza:
12%

Mert segg hülyék és be vannak oltva azzal, hogy csak gyógyszer segítségével lehet meggyógyulni. Mert az orvos és a gyógyszer ugye rögtön csodát tesz. A másik meg az, hogy unatkoznak és szeretnek a kórház folyósón pletykálni a többi degenerálttal.


Én meg szedek multivitamint és nem is vagyok beteg.

2015. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Eges esetekben lehetnek szövődmények is, mint pl. tüdőgyulladás, jó ha látja orvos, nem azt mondom hogy mindne kis aprósággal oda kelll rohangálni, de az túlzás, hogy kis semmiség az influenza, mert szövődmények is lehetnek.
2015. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Mert ha otthon maradnak, és kúrálják magukat, akkor nem mennek a munkahelyükre, és a csúnya, gonosz munkahely ezt csak akkor tolerálja, ha szabadságot vesznek ki, vagy táppénzre mennek. Elég logikus, nem?


Más kérdés, hogy igazán örülök, hogy te így ránézésre, egy szempillantás alatt meg tudod mondani az összes várakozóról, hogy bakteriális felsőlégúti problémája, influenzája vagy allergiás eredetű náthája van, ezzel még sok pénzt kereshetnél.


Másrészt meg ha téged ennyire zavarnak, akkor valamiért te is ott ülsz, hát viseld el a többi embert is, nekik is joguk van orvoshoz fordulni.

2015. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Az egyik a táppénzes papír, a másik pedig hogy nem tudhatják biztosan hogy influenza -e. A szövődmény pedig a kezeletlen betegeket érinti, tehát nem érdemes orvost játszani és mindent mindenkinél jobban tudni.
2015. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy legalább a felének nem kell táppénz és a szövődményt az első napokban még nem látni.
2015. jan. 31. 14:22
 8/19 anonim ***** válasza:

Hogy ne hogy szövödmény legyen,meg táppénzért.


Honnan tudhatod hogy mondjuk 5 nap mulva nem lesz szövödmény?

2015. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az első napokban az orvos sem tudja, hogy lesz szövődmény és éppen attól is lehet szövődmény, hogy lázasan kint mászkál, ott ül 2-3 órát a rendelőben és bekapja még a másik tipusú influenzát is a többi betegtől. Gyógyszer nem kell rá, antibiotikum pláne.

Ezért gondolom azt, hogy csak annak kellene elmennie, akinek táppénz kell, vagy akinek 3-4 nap után nem javul a betegsége, esetleg még rosszabbodik.

2015. jan. 31. 14:50
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

És azt mégis honnan tudod, hogy nekik hány napja vannak tüneteik és rosszabodtak-e?


Bakker, nem szeretem ezt az "ez Magyarország" típusú dumát, de ez tényleg elég tipikus, hogy kényszeresen a más dolgaival kell foglalkozni.... Semmi, de semmi közöd nincs hozzá, hogy ki hány napja köhög, és mikor megy vele orvoshoz. Tényleg semmi.

2015. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!