Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki segítsen ha már a...

Valaki segítsen ha már a háziorvosom nem tud választ adni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tüszős mandulagyulladásom van. Elmentem vele a házi orvosomhoz aki a cefzil nevű antibiotikumot írta fel nekem. Mivel fogamzásgátlót szedek direkt rákérdeztem hogy antibiotikum ... esetleg nem-e csökkentheti a fogamzásgátló hatását. A válasz pedig egy nemtudom volt. Ez nagyon bosszantó, ha esetleg valaki okosabb az orvosomnál segítsen. 27/L

2015. febr. 3. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem okosabb senki az orvosodnál. Tapasztalati tény, hogy valóban romlik a fogamzásgátló hatékonysága antibiotikum szedése mellett. Csak éppen nincsenek megfelelő klinikai vizsgálati eredmények a pontos hatásokat illetően, hiszen sokféle antibiotikum van, sokféle hormonális fogazásgátló és ilyenkor folyamatosan mérni kellene a vér antibiotikum- és fogamzásgátló hormon szintjét is. Ez pedig nagyon drága és körülményes vizsgálat lenne.
2015. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem egészséges megoldás , a természetes tüneteket mérgekkel nem érdemes megszűntetni .
2015. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is megkérdeztem erről a nőgyógyászom és ő azt mondta, hogy ez csak legenda. Azóta részletesebben utána néztem, és régen valóban voltak olyan penicillin származékok, amiknél ez felmerült, de a, most már nem régen van; b, Te nem is penicillint szedsz szóval nem hinném hogy aggódnod kéne. Az utolsó meg biztos orvos, hogy ennyit tud a gyógyszerekről :D
2015. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem több nőgyógyász is azt mondta, hogy 99%-ban egyik mai gyógyszer sem csökkenti a fogamzásgátlók hatékonyságát. Antibiotikumnál az a veszély áll fenn, hogy mivel károsak a gyomorra, gyakran hasmenést, hányást okoznak.
2015. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nen csokkenti a hatasat , nyugodtan szedheted
2015. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a betegtájékoztatóban benne van.

olvasd el a fogamzásgátló tájékoztatóját.

2015. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tüszős mandulagyulladással inkább menj el a gégészetre!Ott alaposabban vizsgálják meg a torkod,írnak fel megfelelő gyógyszert és a kérdésedre is kapsz választ.Nekem ha gond van a torkommal,rögtön oda megyek vizsgálatra!
2015. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!