Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az L. IV-V körkörös discus...

Az L. IV-V körkörös discus hernia, okozhat-e a vizeletrekedést?

Figyelt kérdés

Voltam MR vizsgálaton és a többi gerincsérv mellett ezt is találták. Ez okozhat vizelési nehézségeket?

Fontos lenne a segítség mert csak küldözgetnek össze-vissza senki nem tud/mond semmit. :(



2015. febr. 20. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

miért ne okozhatna.. a prosztataproblémák okozzák leggyakrabban, de azért discushernia is okozhatja és akkor bizony sürgősen meg kell oldani..és teljes vizeletrekedésről van szó??? mióta van, hirtelen v fokozatosan lett? megkérdezhetem, voltál-e neurológusnál is és ha igen, melyik városban? [link]

egy másik hely: "Külön kiemeljük az alarmírozó cauda equina szindrómát. Nagy méretű elsősorban centrális elhelyezkedésű discus hernia a kiváltó ok, de előidézheti daganat, tályog, haematoma vagy trauma. Leggyakoribb lokalizációja az LIV-LV-ös szint. A cauda equina szindróma sürgős műtéti beavatkozást igényel!


Tünetek:

progresszív alsó végtagi motoros deficit, mely hirtelen alakul ki

széklet, vizelet indítási és visszatartási nehézség (inkontinencia)

végbélnyílás körüli szenzoros deficit

lovaglónadrág típusú érzéscsökkenés."

2015. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló. Nagyon köszönöm a hasznos választ. Tapasztalat vagy orvosi háttér?

Nő vagyok, így a prosztata kizárva szerintem.

Házi orvosomnál kezdtem nehéz vizeléssel (gyenge viz sugár szinte csak csepegés), antibiotikumot kaptam hólyag gyulladásra. Vizelet negatív volt, más tünet nincs. Ez csütörtök 02.12. Hétvégére csak akkor tudtam úgymond kipréselve szivárogtatni ha már nagyon teli volt a hólyagom és feszített.Hétfőn urológiára mentem. többszöri ultrahanggal sem találtak semmit, vese is jól működik. Vizelet negatív. Katétert kaptam. Utána irány a nőgyógyászat. Ott sem találtak semmit (hüvelyi ultra hang is volt). Következett a Neurologia. Ott szintén nem találtak egyéb eltérést, de beküldött a Kórház sürgősségi osztályára, ahol további neurologiai vizsgálatot javasolt. A sürgősségin sem észleltek semmi más tünetet. Vizelet még mindig negatív. Felküldtek az osztályra (neurologia). Ott megint megvizsgáltak. Semmi eltérés. Elküldtek MR-re. Eredmény:A gerinc íve diszharmónikus. A csigolyatestek magassága megtartott. Az alsó thoracalis discusok degeneráltak, Schmorl hernia jelei láthatók. A discusok jelintensitása a T2 súlyozott felvételeken csökkent. A Th. V-VI., VI-VII.,VII-VIII. résben medialis discus hernia látható, amely eléri a myelont. A myelon kissé gracilisabb. Balra konvex thraco-lumbalis scoliosis látható. Az L.IV-V-ben körkörös discus hernia ábrázolódott. Vélemény: Post Scheuermann szindróma. Hernia disci Th.V-VI.,VI-VII.,VII-VIII. et L.IV-V. (Dr. Urbanek).

2015. febr. 21. 13:04
 3/9 A kérdező kommentje:

Emellett negatív továbbra is a vizelet, a vér és az EKG-n sem találtak semmit.

Vizsgálat: Kivették a katétert. 2litert megkellet innom. Utána a már nagyon feszülő hólyag (majd szét szakadtam már mellett 400ml-t sikerült félóa Wc-n kínlódás után produkálnom (csepegett és szivárgott többszöri megszakítással). Rögtön Utána vissza a katéter és még 1200ml távozott.

2015. febr. 21. 13:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta hogy az alsó sérv nyom egy ideget és az okozza. Azonnal az amerikai uti kórházba és műtét. De másnap reggel a nagy vizit után a fejek úgy döntöttek hogy "nem feltétlenül ez okozza". Inkább urológiai probléma lehet.Így tegnap haza engedtek a kórházból a katéteres zacsimmal. Az ígérte az orvosom hogy próbálják intézni a tovább vizsgálásom az Urológiai Klinikán.
2015. febr. 21. 13:14
 5/9 A kérdező kommentje:

Pomázi vagyok. Így a szakrendelőben kezdtem Urulógia, Nőgyógyászat, Neurológia (Szentendre), Onnan a Kistarcsa Flór Ferenc kórházba küldtek 4napig ott voltam, most itthon és várom mikor mehetek az Urulógiai Klinikára...

A nagy vizit után csak annyit tudott monani az orvosom hogy "JÓL FELADTAM A LECKÉT MINDENKINEK"!

Kérlek ha tudsz valamit tanácsolni, jelentkezz újra. Nagyon kétségbe vagyok esve. Most már így kell léteznem pisizacsival a kezemben? Ráadásul itt a kislányom és a nem szüneteltethető munkám. Köszönöm

2015. febr. 21. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, ne haragudj, hogy csak most, beteg voltam. akkor tényleg nagyon alaposan kivizsgáltak. meglepő, hogy a "fejesek" mégis az urológiára irányítottak vissza. nem értem...de ha az OITI-ben mondták ezt, akkor el kell fogadnunk. ott csak nem csinálnak olyat, hogy sürgős műtétet szükségessé tevő discus herniát elnéznek. és egyéb tüneteid nincsenek, mint székelési panasz, zsibbadás, érzéskiesés, mozgásproblémák? sosem volt korábban vizeletürítési problémád? a katéter viszonylag könnyen felment? a vizelési ingert pedig érzed, ahogy említetted, tehát annak hiánya sem lehet a probléma. én még nem vagyok orvos, de annak készülök
2015. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kérlek írj, ha tudsz, hogy alakulnak a továbbiak és mi derült ki.
2015. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a válaszod.

Nincs semmilyen más tünetem.

Régebben volt hólyaghurutom és vesemedence gyulladásom is de az teljesen más volt.

Hogy a tatéter nehezem ment-e fel? Hát még soha nem volt, így nincs viszonyítási alapom. Nagyon fájt.

Ma reggelre iszonyú fájdalmam volt és csupa véres és gennyes volt a vizeltem. Az orvos antibiotikumot írt fel és cataflamot vettem be. Azt mondták begyulladt a katétertől. Urológus vagy Neurológus orvosnak tanulsz?

2015. febr. 24. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:
egyiknek sem :) pff..akkor duplán jobbulást kívánok! hólyagtükrözést terveznek? (persze csak ha már nincs gyulladás)
2015. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!