Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek aramyér ellen?

Mit tegyek aramyér ellen?

Figyelt kérdés

Pár napja az utolsó székeléskor észrevettem egy csomót közvetlül a végbél nyilás mellett. Azóta keveset székelek, és ritkán, illetve alig van székelési ingerem. Eléggé egészségtelen életmódot éltem ezelőtt, de amint megtaláltam a csomót egyből változtattam ezen. Megettem 3 narancsot,3L vizet ittam amiből 1.5 Langyos volt, ittam 100%os narancslevet és ettem 2 yoghurtot. A kevés székletem lágy. de ma láttam rajta 1-2 nyálka darabot. de alig észrevehetőek voltak. A kevés széklet miatt kitapogattam a hüvelyemet, hogy van e ott valamami.. És éreztem benne székletet, ami puha volt, de amikor megpróbálom kinyomni, a végbélnyílásnál elakad, vagy csak 1-2 csík jön, de azok lágyak.. Próbáltam bekenni nedvestörlőkendővel hátha kicsúszik, de pár alkalom utan már csípett. 2. napja kenem a duzzanatot Reparonnal, és az ujjamal viszek egy picit belülre is.. De a hatását nem igazán érzem. Próbáltam sósvizet inni, de alig birtam lenyelni, igy pár korty utan hagytam. Az eredménye 1 minimális hasmenés. A végbelem kakilásnál olyan mintha kitüremkedne.. Sok aranyeres van a csaladban.. Holnap mennék venni gyógyszert, de nem tudom mi.hatna igazán és gyorsan. Glicerin kúpban gondolkoztam, mert az a bent rekedt székletet kihozná, de nem szeretném hogy az aranyerem fokozodjon, illetve gondoltam még Reparon kúpra, de.nem tudom h az kihozná e a bennem lévő székletet. Mit ajánlotok? Minél előbb túl szeretnék ezen lenni:(

Valami gyógyszert tudnátok ajánlani ami mind a kettőre jo és vénynélkül kaphato? Augmentin allergiam van, bár ez nem tudo izt mennyire szamit :) 16/L


2015. márc. 1. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A kenőcs a kúppal hatásos, ha valóban aranyered van. Amit felsoroltál, azok nem csinálnak több székletet. Felesleges állandóan tapogatni, van-e, vagy nincs a vastagbeledbe bármi. Ha nem érzel székelési ingert, mi a fenéért akarsz bármit kipiszkálni?
2015. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vény nélkül semmit. El kell menni orvoshoz, és csakis vényköteles gyógyszert.


HA tényleg aranyér (majd doki megmondja!), akkor a gyógyszer mellett kézzel visszakell tömködnia beled, és tudatosan kell figyelni ki ne essen.

És persze szedni a gyógyszert amit a doki felír.

2015. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Glicerin kúptól nem fog az aranyered jobban kijönni, a csomóval pedig menj el a sebészetre és mutasd meg az orvosnak, ő majd felír rá megfelelő kenőcsöt vagy kúpot, ami hatásos, feltéve ha valóban aranyér.
2015. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!