Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most vajon lehet vesekövem...

Most vajon lehet vesekövem vagy nem?

Figyelt kérdés

Szombaton a jobb felemen vese és derék között néha elkezdett tompán nyomni meg huzódni(görcs nem volt), meg mind ha a derekam is fájt volna, étvágyam nem volt semmi inkább hányinger,de nem hánytam, meg olyan rossz közérzet.

Tegnap elmentem a háziorvoshoz vittem vizeletet az tiszta volt(se vér semmi más), utána megnyomkodta a hasam/oldalam de nem fájt nyomására sehol,azt gyanította egy kis kő lehet és azonnal beutalt egy hasi ultrahangra.El is mentem de nem láttak semmit se a vesébe se a húgyhólyagba nem volt kő.Tegnap délután azt éreztem már mind ha húzódna lefele az a tompa/nyilaló érzés a hólyag felé, de csak néha néha éreztem ezt és megmaradt a vesekörnyéki huzodás érzés is.Ma vissza vittem a h.orvosnak az eredményt azt mondta nincs kő,és lehet hogy ez valami mozgás szeri gond, és menjek vissza pénteken hogy javult e vagy sem,de addig is igyak sok folyadékot meg ha gond van irány az ügyelet.Az étvágyam már kezd vissza jönni és hányingerem sincs már.

Van valaki akinek hasonló problémája volt? Mer kicsit idegesit hogy nem találtak semmit de még is olyan fura érzésem vesetájékon van meg rossz közérzet.



#vese #vesekő #tompanyomás
2015. márc. 3. 14:05
 1/8 A kérdező kommentje:
22/F ezt lemaradt
2015. márc. 3. 14:07
 2/8 anonim ***** válasza:
siman lehet. majd kiderul.
2015. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ha sokat lépcsőzők meg járkálok és iszok akkor kijön magátol ha van?Amugy a sör télleg jó vese kö ellen?
2015. márc. 3. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:

ha kijon, akkor szerencsed van. lehet elmozdul csak, vagy megakad feluton. De garantalom neked hogy ha elmozdul azt tudni fogod, mert olyan fajdalmat meg nem ereztel :)


Sor felesleges, igyal tiszta vizet amennyit birsz, meg futhatsz, ugralhatsz.

2015. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ja tudom hogy kegyetlenül fáj a családba több embernek is volt már veseköve és azzal együtt görcse is,de eddig én megusztam még szerencsére
2015. márc. 3. 14:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne félj ez nem vesekő. Ha vesekő lenne akkor vagy nem okoz fájdalmat vagy a világ legrosszabb fájdalmát okozza amivel nem háziorvoshoz hanem a sürgősségire mész. Vesekő tünetek: NAGYON ERŐS, görcsös fájdalom a vese tájékon elől hátul,a vizeletbe lehet vér illetve gyulladást is kimutathat még, ha nincs is.
2015. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ha vesekő lenne akkor vagy nem okoz fájdalmat vagy a világ legrosszabb fájdalmát okozza"


Nem igaz, en vagyok az elo pelda ra. Nekem peldaul a hasam elol fajt, nem tul erosen de erezhetoen.

2015. márc. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szerencsére már nem fáj, nem volt semmi görcs ugy hogy nem vesével volt a gond
2015. márc. 11. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!