Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan, aki magas vérnyomás...

Van olyan, aki magas vérnyomására gyógyszert szedett, de később elhagyhatta azt?

Figyelt kérdés
Vagy akinek egyszer felírták már élete végéig szednie kell, enélkül nem lehet élni? Minden egyéni tapasztalat érdekel.

2015. ápr. 14. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdvözletem!


A helyzet korlátozottan bonyolult, egyszerűsítve:


- ahogyan a szervezetünk megbetegedhet, úgy viszonylag is lehet

- ahogyan magas vérnyomás betegség kialakulhat, úgy helyre is jöhet.


- Tehát a válasz a kérdésre? Igen, van aki életmódot váltott és elhagyta a gyógyszereit, viszont mivel a gyógyszerek függőséget okoznak, tehát már igazi betegséget, így minél több gyógyszert szed valaki, annál nehezebb őket elhagynia, hiszen egy idő után már nem csak a rossz életmód miatt lesz magas a vérnyomás, hanem a megszokott gyógyszerek hiányától is. Vérnyomás és szív gyógyszerekkel ezért érdemes vigyázni. Tüneti kezelésnek felírják őket, ahelyett hogy az egészség visszanyerésében segítenének, viszont utána már élete végéig a gyógyszeripart támogathatja a kedves páciens.


Persze van akinek ezzel semmi problémája nincsen, na ők boldogok így :)

2015. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én nagyon meg akarok szabadulni a gyógyszertől, még csak 3 hónapja szedem. Nem volt olyan magas, határeset a vérnyomásom, 140/90 körüli, de fejfájásos tünetekkel járt, ezért hamar kiderült. Most gyógyszer mellett sokszor csak 110/60. Nagyon-nagyon nem szeretnék a gyógyszerhez hozzászokni. Utánaolvastam pár dolognak, elkezdtem Q 10-et szedni, meg galagonya teát inni, többet sportolok mint eddig, túlsúlyom nincs, de azért az étrendemen is igyekszem javítani, de a háziorvosom azt mondja, a gyógyszert nem hagyhatom el, mert ami egyszer már kialakult, az nem változik vissza.

Szóval én most az orvos véleménye ellenére szeretném megpróbálni elhagyni a gyógyszert, csak nem tudom, hogy csak úgy hagyjam abba, és nézzem mi lesz, vagy lassan fokozatosan csökkentsem az adagot, mire figyeljek, ebben kérnék tanácsot.

2015. ápr. 14. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orvos már csak olyan, hogy a betegésgipart képviseli. Ezt tanulta, ez a hitvallása.


3 hónap még nem sok idő.

Mennyi idős vagy?

Inkább fokozatosan csökkentsd a gyógyszer mennyiséget.


Azt hiszem lehet felezni, aztán csak 2naponta szedni..


Aki hirtelen hagyja el persze nem hal bele, de sajnos megérzi a szervezete.


Milyen mozgást tudsz végezni?

Ismersz más gyógynövényeket is vérnyomás csökkentésre?


Adaptogéneket ismered? Ezek segítenek alkalmazkodni a szervezetünknek, mindneképp jól jöhetnek például gyógyszer elhagyáskor.


A betegségről:

[link]


A nyugati étrendet a saját ütemedben cseréld le legalább kísérleti jelleggel zöldség- és húsfogyasztásra. Gabonamentes, tejtemékmentes, cukorszegény ételekre.

2015. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

40 éves nő vagyok. Adaptogéneknek utánanéztem mi az, hát valami ginzeng kivonattal majd megpróbálkozom. Sokféle gyógynövényt, gyógyteát ismerek, használunk, gyermekeim is rendszeresen isznak gyógyteákat, megfázást meg ilyesmiket ezekkel kezelünk. Itt sem vagyok a gyógyszerezés híve, inkább az immunrendszerüket erősítem.

Heti kétszer járok aerobicra, meg futok, focizok a fiaimmal, nincs túlsúlyom, na és itt a hiba, hogy akkor azt hittem, egészséges is vagyok. De rájöttem, hogy az én esetemben a legnagyobb probléma a magas szénhidrát fogyasztás volt, édesszájú vagyok, nekem jöhetett a sok csoki, süti, bármi, hisz nem híztam meg tőle. Na ezen dolgozok most, hogy a finomított szénhidrátot teljesen lecsökkentsem. A teljes paleo étrend necces lesz, de azért majd közeledünk ebbe az irányba az egész családdal.

Köszönöm a segítséget, elkezdem a gyógyszeradagomat csökkenteni ezek után...

2015. ápr. 14. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlen kell teljes paleo étrendet követni, főleg, hogy a paleo étrend sem egy pontos, egységes rendszer. Szerintem le is írtad a lényeget, a finomított szénhidrátok fogyasztása, ennek csökkentése.


És igen, tévhit, hogy aki karcsú az egészséges is. Azt ültették el az emberek fejébe, hogy a túlsúly, az elhízás növeli a krónikus betegségek rizikóját.


Nem annyira, a súlyfölösleg inkább csak egy látványos tünet, vagy előjön vagy nem, de ettől függetlenül lehetnek sajnos gondok. Tanulságos.. :)

2015. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!