Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy cukorbeteg vagyok?...

Lehet, hogy cukorbeteg vagyok? 15/L

Figyelt kérdés

Ma észrevettem, hogy furcsa szagú a lehelletem, az orromban mindig ezt érzem. (Először náthára gondoltam, de mostmár nem biztos) Esetleg valaki le tudná írni, hogy milyen szagú az aceton?

A szám folyton ki van száradva. (De nem vagyok szomjas)

Előtte nagyon, de most egyáltalán nem kívánom az édességet.

A családomban (tudtommal) nincs cukorbeteg.

A vérvételtől nagyon félek, egyáltalán nem szeretem, mert fáj és mindig elájulok utána, szóval légyszíves ne írjátok azt, hogy "Ezt csak labor után tudhatod biztosan"

Szerintetek lehetséges? Nagyon félek tőle! :(



2015. máj. 30. 16:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, annak alapján nem valószínű, de azért időnként nem árt ellenőrizni. Ahhoz nem kell vénás vérvétel, hanem gyógyszertárakban párszáz forintért ujjbegy bökő egyszer használatos fájdalom nélküli szúróval megcsippentik az ujjad de annál tényleg semmit nem lehet érezni, mert először a csattanáskor megüti kicsit az ujjat és a bökés már nem érződik, különben is legfeljebb csak mm-es málységű. Ott már kinyomnak egy csepp vért, amiből meg lehet állaítani a vércukor értéket.


Az se mindegy, mikor méreted.

Egyik alkalom, reggel éhgyomorra való mérés, amikor előtte még nem ettél semmit és vizet se nagyon ittál, (legfeljebb keveset ha nagyok kell).


A másik időpont amikor érdemes mérni, az az étkezés után másfél-kettő órával mért érték. Közvetlenül étkezés után mindenkinek magasabb a vércukra, de az egészséges embereknél gyorsan le is megy, míg a diabéteszesnél sokáig magas marad és csak lassan csökken. Ezért mondják, hogy egy cukorbeteg egyszerre annyit egyen, aminek a szénhidrát tartalma le tud bomlani normál szintre két órán belül. Így a cukorbeteg is tud egészségesen élni.

De reméljük, te nem vagy az. :)


Egyébként a 160cm 45 kilós az nagyon jó testalkat.

Korábban volt egy barátnőm, aki 45 kiló volt és 158 magas volt és fantasztikus volt a formája, úgy értem, mindenhol csak annyi volt rajta ami épp kell legyen, egy grammal se több. Ideális még a vékonyakat kedvelőknek is.

2015. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Rendben, majd el fogok menni megnézetni, ha lesz időm.
2015. jún. 1. 19:46
 13/14 szamo77db ***** válasza:
Az édességeket azonnal iktasd ki az étrendedből!
2015. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha valóban cukorbetegség áll fent, akkor a cukor fogyasztás katasztrofális eredményekhez vezet a szervezet minden részét illetően.Ezért kell mielőbb megtudni a diagnózist.ehet-e továbbiakban normálisan étkezni, vagy diétázni kell. Ha valaki nem diétázik, viszont a szervezete nem képes felhasználni teljes mértékben a cukrot, abból nagyon komoly megbetegedések lehetnek. Nálam kb 3 év után vették észre a cukor problémát, azóta diétázom és kezdenek rendbe jönni elég szépen az addig kialakulásnak induló szövődmények. Diétázok is nagyon odafigyelve, de azért eszek diétás csoból mindig egy keveset és a kimondottan durván szénhidrátos élelmiszerekből nem eszek, de amikor éppen vásárolni voltam innem néhány km-el távolabbi üzletbe a jókora séta kedvééret, akkor vettem anyámnak éds süteményt és a sarkából egy 5 forintoságú darabot letéptem és megettem. Legalább érezzem milyen az a cukor. na de le is sétáltam, mire haza érte. Intenzívebb testmozgás mellett valamivel többet lehet enni a szénhidrát tartalmú dolgokból is. Persze nem korlátlanul. Pl biciklizés közben 20-30 kmenként megehetek egy műzli szeletet. Egyszerűen akkor érzem hogy kell a szénhidrát és a táplálék, mert lejjebb esett a vércukrom. Persze azt is kb három részletben, 10-15 km-enként, hogy egyszerre ne terhelje meg a szervezetemet. Egy 80 km-es út alatt a hegyeken át, el szokott fogyni kettő és fél - három szelet műzli, egy kevés tengeri só vagy helyette só pótlásnak 7 dl izotóniás sportital amiben kevés cukor is van és nagyon nagyon sok liter víz még az út menti nyomós kutakból.
2015. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!