Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pénteken szóltak az oviban,...

Pénteken szóltak az oviban, hogy az egyik gyerek skarlátos. Engedjem holnap a gyerekemet oviba vagy tartsam itthon a héten?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy már elkapta, de lehet, hogy nem és akkor ezután is elkaphatja. És ha nem engedem, szerintetek hány napig kell itthon maradjon?

2015. jún. 7. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én engedném. Valószínű, a skarlátos gyerek nem megy holnap, az pedig, hogy valakit megfertőzött, akitől a tiéd elkaphatja, esetleges. Ilyen alapon ne menjen senki sehová.

A skarlátról pedig nagyon érdekes történeteim vannak: tesóm volt skarlátos, én kicsi voltam. Hiába mondták, ne menjek közel, én csak közel mentem hozzá, pontosabban játszottam vele. Nem kaptam el, pedig ő kétszer is volt skarlátos. A legnagyobb fiam is volt, nem kapta el egyik testvére sem.

Egyébként ma már nem egy komoly betegség, persze nem kívánja senki sem, hogy a gyereke elkapja.

2015. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25 évig dolgoztam óvodába. ha skarlát jelent meg, akik aznap nem voltak óvodában, két hétig nem jöhettek. Akik bent voltak, azok kaptak egy antibogyós kúrára receptet az óvoda orvosától.Nagyon ritkán lesz más is skarlátos ott, ahol egy fertőzött megjelenik.
2015. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 8. 03:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!