Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógytorna (hogyan kezdjem el)?

Gyógytorna (hogyan kezdjem el)?

Figyelt kérdés

Na szóval, még kb 5 éve gerincferdülést állapítottak meg nálam és nem volt súlyos ezért igencsak elhanyagoltam... (úszást javasoltak)

Az utóbbi időben, években nagyon sok fizikai munkát végeztem és meg érzem nagyon esténként hogy fáj a hátam, persze ez még tetőzte is a bajt és sajnos szemmel látható, hogy előre ugranak a vállaim és az egyik kicsit lentebb is van. (Amikor még fiatalabb voltam nem nagyon láttam jelentőségét a tornának, a szüleim is enyhén kifejezve lesz44rták a problémámat...

Mi a folyamata annak, hogy gyógytornára járhassak? A TB támogatja esetleg? Menjek a háziorvoshoz és ő ad beutalót az ortopédiára aztán onnan küldenek oda ahol végezhető a gyógytorna vagy ne adj isten műtét?

Javulhat a tartásom, mert olyasmit olvastam, hogy 18-tól befejeződik a "csontosodás" és onnantól már nem nagyon lehet javítani a tartáson.

Elnézést a tudatlanságom miatt...

Előre is köszönöm! 19 f



2015. szept. 5. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
HHáziorvostól
2015. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Háziorvostól kérj beutalót a reumatológushoz, aki megvizsgál, és különböző kezeléseket javasol, illetve felírhatja. Elektromos ingyenes, vízben végzeteknél minimális összeget kell fizetni. Gyógytornász kezelésbe vesz, megtanulhatod a gerinc gyakorlatokat, amit lehet szárazon, de vízben könnyebb. (sokkal)

Van gerinctorna dvd kezdőknek, azokat a gyakorlatokat végezheted addig is. Ott is a gyógytornász magyarázza, mit, és hogyan kell.

Tartáson lehet javítani, nem csak 18 éves korig, utána is.

Az ilyen kezelésekkel a műtét is megelőzhető, legalábbis nekem 10 éve bevált, kordában tudom tartani a gerincsérvemet.

Gyógytorna, száraz ingyenes, a vizi tornáért minimális összeget kell fizetni, de ezek gyógyvizekben való tornák.

Ha megírod a lakhelyed (priviben) talán tudok tanácsot adni, hová menj.

2015. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. szept. 5. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:

a fizikai munkát kerüld, mint megélhetés

Hátizom erősítés, alap a húzóckodás

kobra pózt is csinálhatod

2016. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!