Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fontos! Nektek már be volt...

Fontos! Nektek már be volt dugulva úgy a fületek a belül megnövekedett légnyomástól, hogy alig hallottatok?

Figyelt kérdés

Kb. június óta be van dugulva a fülem. Akkor elkaptam valami betegséget, és füll-orr-gégészhez is kellett mennem. 3x vagy 4x voltam akkor ott nála, de nem a fülemmel kapcsolatos panaszok miatt, hanem a betegség egyéb tüneteivel. Akkor már be volt dugulva a fülem, de mivel még náthás voltam, és beteg, ezért azt hittem ez majd úgyis elmúlik. Ez már majdnem 4 hónapja volt, de még mindig be van dugulva a fülem. Annyit voltam akkor ott nála, hogy már nem akartam megint visszamenni, meg gondoltam lehet nem is vesz már komolyan. (lehet rosszul tettem).


Most még mindig be van dugulva a fülem, de nem kívülről, a piszok vagy a zsír miatt, hanem belülről, mint amikor valaki erősen belefújja az orrát a zsebkendőbe, vagy amikor hegynek felfelé megy az ember kocsival. Akkor is úgy be szokott dugulni a fül. Most én is így vagyok, de már közel 4 hónapja. Rosszul hallok, és érzem a nyomást kétoldalt mindkét fülemben. És rossz, és kellemetlen. Próbáltam ásítani, meg tátogattam a szám, meg ami csak eszembe jutott, de semmi eredménye. Viszont valami "fortyogó", "csámcsogó" hangot hallok a mindkét fülemben, amikor kitátom a számat. Ez is belülről jön. Mintha ott bent valamilyen folyadékkal megtelt volna, és mintha az nyomná. Nem tudom mit tegyek, el fogok menni mindenképpen orvoshoz, de jövőhéten ez még nem fog menni. Addig is szeretném enyhíteni a tüneteimet. Ezért kérném mindazok segítségét, akiknek már volt ilyen panaszuk, és akiknek sikerült ez kikezelniük, vagy legalább enyhíteniük valamilyen praktikával.


2015. okt. 10. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mielőbb menj el fülészetre, ha nem fülzsírtól van, akkor próbáld ki 3-4napig az orrcseppet, ha hurutos a füled, akkor ez sokszor segíthet. Naponta kétszer cseppentes az orrodba.
2015. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Amikor füll-orr-gégészhez mentem, az írt fel orrcseppet, és szedtem is ameddig csak kellett. Igaz nem a fülemre, de mégis csak használtam orrcseppet. Ráadásul előtte sterimar orrsprayt is használtam hetekig. Nem tudom milyen módszer segíthet. Ha majd lesz hasonló problémád, és sikerül kigyógyulnod, akkor kérlek ne felejtsd el elmondani nekem, hogyan sikerült. Persze addigra lehet hogy már nekem is el fog múlani (kívánom legyen is úgy), de azért mégis csak kíváncsi lennék, hogyan sikerült.
2015. okt. 10. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!