Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amikor daganatos betegségeket...

Amikor daganatos betegségeket említenek, mit értenek "stádium" alatt?

Figyelt kérdés
Én is rákos vagyok (voltam), és ilyet nem találtam a leleteimen soha, mégis annyian használják ezt a kifejezést, hogy ennyiedik, vagy annyiadik stádiumban van. Valaki képben van ezzel?
2015. okt. 21. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Első stádium: igen kicsi elsődleges tumor, amely még nem kezdett terjedni (helyben lévő - latinul in situ).

Második stádium: a tumor már kissé nagyobb lehet, és átterjedt a környéki nyirokcsomókra, illetve a közelben lévő szervekre vagy szövetekre.

Harmadik stádium: a tumor mérete nagyobb, és már átterjedhetett távolabbi nyirokcsomókra, szervekre vagy szövetekre.

Negyedik stádium: a tumor még nagyobbra nőhet, és átterjedt a szervezet más, távoli területeire.

2015. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És ezt rendesen használják is az orvosi papírokon? Mert eskü, hogy soha nem láttam semmi ilyesmit a doksik között, és nem is hangzott el.
2015. okt. 21. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg daganatos voltál, a szövettani eredményen rajta kell lenni a stádiumbesorolásnak.


[link]

2015. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így, hogy stádium, egészen biztos, hogy nem láttam. A T és Grade volt, arra emlékszem, és akkor gondolom a többi érték is ott van, csak nem írták rá, hogy az hányas stádiumnak felel meg. Valami százalékos arányt írtak a prognózis-csoportosításhoz, de az nem ugyanez, nem?
2015. okt. 21. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában így szokott kinézni a szövettanon a stádiumbesorolás: pT1N2 M0


Persze a számok emberenként változnak, attól függően mennyire előrehaladott a daganatos betegség.

A grade a betegség agresszivitását jelzi. A KI67 százaléka is fontos info pár daganatnál.

2015. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!