Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Itt a bárányhimlő szezon! 10...

Jucus 2014 kérdése:

Itt a bárányhimlő szezon! 10 éves a kislányom, nem volt bárányhimlős, (bár szeretne) nincs beoltva ellen, de nem igazán vagyok mellette. Ha nem kapja el gyermekkorban, vajon mire számíthat felnőtt korában?

Figyelt kérdés

Mennyi az esély, hogy nem esik át rajta, vagy súlyos lefolyású lesz?


Oltás még most, nem oltás?



#bárányhimlő #bárányhimlő felnőtt korban
2015. nov. 5. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Régebben egy rakásra vitték a gyerekeket egy bárányhimlőshöz, hogy essenek át rajta. Te nem tudod ezt megcsinálni?

Nekem 6 évesen volt, nem igazán súlyos betegség, viszketett, de más nem volt, kb. 5 napig tartott, talán egy pici hőemkedés is volt, de erre nem esküszöm.

Felnőtt korban meddőséget okozhat.

2015. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De mért nem lapozod fel a neten az orvosi leírásokat erről?
2015. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nem olvastam pontos statisztikákat, csak kisgyerekes ismerőseimtől és gyerekorvosoktól hallom, hogy gyerekkorban is egyre gyakoribb a súlyosabb lefolyású bárányhimlő. Vagy az immunrendszerünk változott, vagy a kórokozóban történt apró változás, nem tudom.

Felnőttkorban nagy az esély arra, hogy szövődményekkel zajlik a betegség, ráadásul lányod van, nála (ha épp terhesen kapja el) fennáll a magzati szövődmények veszélye is.

Mi (hál'istennek) túl vagyunk már ezen, mindenki átesett a nyavalyán (bár állítólag most már ez se 100%-os védelem.) Viszont ha ilyen idős lányom lenne, beadatnám neki az oltást (pontosabban oltásokat, 2 kell 6 hetes időközzel.)

2015. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Egy napig bújtam a netet...

Orvosok régen ellene voltak az oltásnak...és ahogy írod is, ma már egyre gyakoribb a súlyos lefolyású bárányhimlő...

Mégis jobb lenne túl lenni rajta...úgyhogy igen, keresem a bárányhimlős környezetet a közelünkben:)

De még az is lejet h voltunk: Egyszer egyik napról a másikra kb 10-15 "szúnyogcsípés" jelent meg a kislányom bőrén. Ekkor 4 éves volt, külföldön voltunk...ráfogtuk h szúnyogcsípés...nem derült ki, mert ott ahol épp voltunk, állítólag nincs is szúnyog..Szóval ajánlottak egy címet ahol vérből meg tudják nézni, hogy volt-e bárányhimlős vagy sem. Ezzel kezdek...

2015. nov. 6. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az tényleg jó.:)
2015. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a Laboratóriom Kft. (Synlab, GenoID) elvégzi, magánvérvételi helyein 1000 Ft a vérvétel, 5000 Ft a vizsgálat:

[link]


Ha orvos felírja, akkor ingyenes.

2015. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kapja el 15 éves koráig, oltsd be mindenképp. Utána már veszélyes és durvább is a betegség. Tudom miről beszélek, a hugom 17 évesen, én meg tőle 21 évesen kaptam el. A poklot megjártuk mind a ketten, senkinek nem kívánom... plusz mivel ő hajlamos pattanásosodni azt hitte az első pár kiütésről h pattanás és elkaparta.. gondolhatod :( kár a gyönyörű arcáért.

Ha nekem lesz gyerekem és nem kapja el a bárányhimlőt 12 éves korában beoltatom, ezt megfogadtam a 8. napi lázas fetrengés után.

2015. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
már rég be kellett volna oltani.
2017. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!