Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes megcsináltatni a tüdő...

Érdemes megcsináltatni a tüdő CT-t, ha az asztmateszt, a légzésfunkció, a röntgen és a hörgőtükrözés is negatív lett?

Figyelt kérdés
Köhögési rohamaim vannak. Két fül-orr gégész is megnézett, ők azt mondták pulmonológiai probléma. De az összes vizsgálat negatív lett eddig. Van olyan tüdőbetegség, amit csak CT tud kimutatni? Vagy mi más okozhatja még?:/

2016. jan. 9. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

erről a szakorvosod kéne megkérdezni. úgyis ő adja a beutalót. szerény véleményem szerint ha egy vizsgálat sem mutatott ki semmit, akkor a CT sem fog semmit kimutatni, de ha megnyugtat akkor kérjél rá beutalót.


én azt vallom, hogy a betegségeknek van lelki háttere(főleg, ha a vizsgálatok is negatívak). szerintem nézz utána ennek is.

2016. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót tüdőgondozóba, ahol csinálnak pár vizsgálatot. Nekem is ilyen rohamaim vannak, allergiás asztma. Akár a legfinomabb illatoktól is előjön, vagy melegből-hidegbe, illetve fordítva, de amikor ideges vagyok, akkor is. Ha nem muszáj, ne CT-t, magas a sugárterhelése, inkább MR-t kérj. Gyógyulást neked! (N)
2016. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már kaptam beutalót 2hónapja, 1hét múlva esedékes, megkérdeztem a dokit azt mondta nagyon kicsi az esélye, hogy bármit találjanak.
2016. jan. 9. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

képalkotósként, én sem látom sok értelmét a CT-nek. Elképzelhető persze, hogy a röntgen nem mutatott ki valami pici elváltozást amit CT kimutathat, de az nem valószínű, hogy ez okozná a tüneteidet.


Az allergia/lelki ok bennem is felmerült, de előtte, lehet érdemes lenne refluxra rávizsgálni emiatt:


[link]


[link]

2016. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet allergia?
2016. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!