Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy két hete fáj a hátam a...

Úgy két hete fáj a hátam a jobb oldalon, lapocka környékén mitől lehet? 16/L

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy úgy körülbelül 2 hete fáj a hátam a jobb oldalon, a lapockámnál. De nem mindig, csak ha "hanyagul ülök" tehát homorítok és felfelé húzom a jobb vállamat. Ha mozgok, nyújtok akkor enyhül. Elkezdtem gerelyt hajítani pár hete, de nem extrémen, csak heti 3 órában. És jobb kézzel dobok. Ettől lehet? Meghúzódhatott? Vagy kezdjek el valami komoly/rossz dologra gondolni? A tüdőráktól (és igazából mindenféle ráktól, és betegségtől) rettegek, hipochonder vagyok és pánikbeteg is.

2016. máj. 2. 23:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy van egy enyhe gerincferdülésem is, ami nemrég derült ki, és amit eddig még nem kezeltek.
2016. máj. 2. 23:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze a tüdőrákhoz. Én gyógymasszőr vagyok, és a leírásod alapján úgy gondolom, hogy tudok segíteni a problémádon, mert pont a szakmámba vág. Occam borotvája szerint sose keressünk több magyarázatot, mint ami szükséges. Ezt a jelenséget a hanyag tartás és a most kezdett gerelyhajítás tökéletesen megmagyarázza, így egyelőre semmi okod komoly problémára gyanakodni. Az életkorod miatt szülői hozzájárulást kérek a kezeléshez.
2016. máj. 3. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha azóta fáj, amióta gerelyt hajítasz, akkor izomláz.
2016. máj. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te láttál már hetekig tartó izomlázat?
2016. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az egész a hanyagtartásból indult ki, aztán gerincferdülés, ezért fáj.

Hagyd a gerejhajítást, az aszimmetrikus sport nem tesz jót.

Csináld ezeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyitas..

18 éves korodig nősz, ha helyesen edzel, addigra elmúlik.

2016. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A gerelyhajítást érdemes kiegészíteni törzsizom-erősítéssel. Heti három óra az már számottevő. Amennyiben az ellenoldalt nem erősíted meg, a probléma nem fog megszűnni és az izomláz fennmarad. Érdemes célzott gyakorlatokat végezned, melyeket gyógytornásznál el tudsz sajátítani pár alkalom alatt.


Üdvözlettel,

Szabó Klára, gyógytornász

2016. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Laila Qassam ***** válasza:
Ugyanez volt a problèmám, csak a bal oldalon. Elmentem csontkovácshoz, mivel nem tudtam mi lehet az ok. Izomsèrülès vagy esetleg más. Èn rosszúl emeltem fel egy tárgyat ès terhelèsre mindig mindig kemènyen megfájdult. A csontkovács remek munkát végzett. Felfrissűltem, viszont 1 hèt múlva kínzó elviselhetetlen fájdalmak törtek rám napi szinten. Patikában kértem fájdalomcsillapítót. Amikor az első 2 szem hatástalannak bizonyúlt. Másnap nem kísèrleteztem tovább vele. Szintèn patikában vettem 500 mg-os C vitamint amit, csak elkell szopogatni. Narancs ízű. Naponta 6 szemet eszek belőle, reggel, délben, este. Láss csodát azóta megszűnt a hátfájás.
2016. máj. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te hagyod hogy a levesedből egyenek a mamutok???
2021. ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!