Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesemedence gyulladás után...

Vesemedence gyulladás után menyi ideig nem mehetek vízbe (strand stb)?

Figyelt kérdés

Vesemedence gyulladásom van, korházban kezelnek antibiotikummal, egyik vesém 9 másik 12cm

olyan kérdésem lenne hogy menyi ideig kellene kerülni a vizeket?


illetve sexre van e valami idő amíg nem?

Illetve barátomat nem kellene kivizsgálni nehogy esetleg visszafeertőzzön stb?



2016. jún. 24. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkent volt, utana nagyon kellett vigyaznom, hogy ne essek vissza.A kezeles utan 2 hetig nagyon gyenge voltam, igy szoba sem kerult hogy menjunk strandra vagy vmi.Kesobb meg ugy furodhettem, hogy mindig furdoruhat kellett cserelnem, nehogy megfazzon a vesem.De strandra nem mentuk evekig akkor sem.

Plusz vigyazni kell a derekadra, ne ulj hidegre stb.

Szex elott pisilj, allitolag az se art, en alkalmazom a holyaggyulladasom ota.Bar ez utobbi 20 evvel a vesegyull utan jott csak elo es egyszer.

A vesegyull.ota elegge vigyaztam arra hogy sose fazzak fel (ne fazzon a labam, derekam stb.), es sosem ulok le a WCre csak otthon, ugyhogy az se jott vissza, pedig riogattak (es csak elolrol hatrafele törlök :-)) a dokik. De ovatosabbnak kell lenni az tuti.

2016. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szexről amugy nincs infom, de nem hiszem hogy a baratod fertozne, mar beteg lenne.

De a csajoknak gyakran van egy ilyen betegseg utan fertozesuk, ami esetleg szex utan jon ki.De szerintem pisilni, mosakodni kell, plusz vitaminok es tőzegáfonya kapszula egy darabig es nem lesz gond.

(A törlős részt a WC mögé akartam illeszteni, csak hát telefon...)

2016. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de ahjj... nesze neked nyár...
2016. jún. 24. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, már azzal sem jártál jól, hogy bent fekszel...

Amúgy sztem tóba mehetsz talán rövid időre 2-3 hét múlva, de a fürdőruhacserét ne feledd.Persze ettől sem jobb most tudom, de ha nem akarsz visszakerülni, szerintem jobb ha óvatos vagy.

2016. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és jobbulást Neked!!!
2016. jún. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hány fok az a víz amitől már nem kell anyira tartanom? illetve termálfürdők?
2016. jún. 24. 19:00
 7/9 A kérdező kommentje:
illetve téged hogy kezeltek ki? csak antibiotikum?, menyi idegi? menyi ideig voltál bent?
2016. jún. 24. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyerek voltam meg es tobb mint 20 evvel ezelott volt.Akkor meg nem volt vesegyulladasra szajon at adhato antibio. igy en combba adott szuriban kaptam az antibiotikumot...1 het volt es szornyu, 8-9 eves lehettem.

Meleg viztol mar nem kellene felned, csak az a baj hogy sokan aztatjak benne a fenekuket...neked meg az veszelyes lehet a fertozes miatt.Inkabb tó, melegben, kb 25 fokos viz , rovid ido , furdorucicsere.Szar ez de a vesedegeri.

2016. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vesed megeri :-)
2016. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!