Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalmas nyirokcsomók?

Fájdalmas nyirokcsomók?

Figyelt kérdés

A problémám kb 1 éve kezdődött. A nyakamon 2-3 helyen is megnagyobbodott fájdalmas nyirokcsomókat éreztem és bőrpír is jelentkezett felettük. Voltam sokféle vizsgálaton, végül mononukleózis lett a diagnózis és a doki azt mondta, pár hét és el fognak múlni. Na ehhez képest 1 év elteltével is folyamatosan küszködök ezekkel a nyirokcsomókkal... Kijön 1-2, aztán mire visszahúzódik jönnek a következők. 90%-ban a nyakam jobb oldalán, és egyre jobban zavar, olyan mintha állandóan ki lenne szívva a nyakam vagy ilyesmi.. A tavalyi hosszas kivizsgálás alkalmával nagyon elegem lett az egészségügyből:(

Múltkor az orvos azt mondta, hogy "ne figyelgessem annyira magam". Hát kösz...

Szóval volt már valakinek hasonló jellegű problémája? Milyen szakorvoshoz fordulhatnék? Félve kérdezem, de milyen betegségnek lehet még ez a tünete?

A normális válaszokat előre is köszönöm!



#csomó #fájdalmas nyirokcsomó
2016. júl. 5. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Elég szokatlan, hogy a nyirokcsomó-duzzanat ilyen hosszú időn keresztül problémát okoz, szóval szerintem a megoldást is inkább a nem szokványos lehetőségek között kellene keresni. Bizonyos kórokozók (pl. TBC vagy a Lyme-kórt okozó Borrelia) tudnak ilyesmit csinálni, és sajnos daganatos betegségek is (igaz, ilyenkor a fájdalmatlan duzzanat a típusos). Autoimmun betegségeknél is lehetséges ez a tünet. Szerintem érdemes lenne keresni egy sebészt, aki hajlandó eltávolítani egy ilyen duzzadt nyirokcsomót, és elküldeni szövettani vizsgálatra ill. mikrobiológiai tenyésztésre, továbbá vérvizsgálattal utána lehetne nézni autoimmun betegségeknek (ehhez belgyógyász segítségére van szükség).
2016. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!