Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tud fájni a BAL BORDAÍV...

Mi tud fájni a BAL BORDAÍV alatt, belül? Gyakran érzem a tompa nyomást, aztán elmúlik.

Figyelt kérdés
A háziorvosnak mondtam, de nem tulajdonított jelentőséget a dolognak... Az epehólyagomat kiműtötték POLIP miatt pár éve, - lehet, hogy azzal függ össze?

#emésztési-panasz #bal-bordaív- alatti-fájdalom-tünet
2016. szept. 11. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Tüdő,gyomor,esetleg a szív sugározhat ki oda. (Az epe a májjal függ össze,az pedig jobb oldalon van.) Esetleg gerincprobléma kisugárzása.HA régóta fennáll,akkor menj vissza az orvoshoz,és mond meg neki,hogy kötelessége foglalkozni veled,úgyhogy legjobb tudása szerint küldjön el kivizsgálásra!
2016. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A mellkasi panaszokat legtobbszor a hnyag testtartas okozza.
2016. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel a bal bordaív alatt jelentkezik a fájdalom,nem valószínű,hogy az epéddel,epeműtéteddel függ össze.Valószínűleg nem szívprobléma okozza,mert az nem szokott tompa nyomó fájdalmat okozni. Ahogy már előttem írták,az ilyen fájdalmak oka leggyakrabban mozgásszervi probléma. Rossz testtartás,megterhelés. De érdemes lenne egy hasi UH-t csináltatni,hogy a lépeddel,hasnyálmirigyeddel minden rendben van-e,vagy nincs-e rekeszsérved.
2016. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én szívbeteg vagyok, tapasztalatból mondom hogy ez tud enyhe nyomó fájdalmat okozni, néha egész erős is tud lenni, főleg ha nagyobb adag kávét iszok... mondjuk nekem csak pár év elteltével derült ki, el kellett ájulnom 2x h komolyan vegyenek az orvosok
2016. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a válaszokat. Egyelőre figyelgetem mikor fáj: Van úgy, hogy étkezés előtt, pl. reggel, de olyan is van,hogy evés után. Ott fáj, ahol a vastagbél derékszögben lefelé kanyarodik, - ezt tudtam anatómia ábrákból pontosítani. Az a félelmem, hogy talán Polip lehet a vastagbél ezen szakaszán... de lehet, hogy csak beképzelem...
2016. szept. 12. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:

5.: Háziorvostól kérj gasztroenterológiai szakrendelésre beutalót.


Én az ősszel voltam colonoscopián.

Gondolom epehólyag műtét után, már nem félsz egy mezei vastagbéltükrözéstől...

Eleve, ha 50 feletti vagy, ajánlott a gyakoribb vastagbélszűrés!

2016. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam Colonoscopián, szerencsére ott minden rendben van. állítólag gerinc-probléma sugárzik oda...
2017. máj. 13. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán bordaideg becsípődés is lehet. (Nem vagyok orvos.)

Kardiológián mindent rendben találtak (ultrahang, terheléses vizsgálat, esetleg röntgen)?

2017. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ott fáj, ahol a vastagbél derékszögben lefelé kanyarodik"


Az nem a jobb oldali bordaív alatt van?

2017. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!