Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől köhögök? Mi használ ellene?

Mitől köhögök? Mi használ ellene?

Figyelt kérdés
Mióta Pesten vagyok, állandóan köhögök. Néha felszakadozik, de sosem akar elmúlni. Mitől lehet ez? Szmog, allergia? (eddig még soha nem voltam allergiás semmire, ilyen problémám még nem volt).

2016. szept. 28. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Két lehetőségre gondolok:

1. Szmog miatt,

2. Pszichogén köhögés.

A 2. eset akkor szokott előfordulni nálam amikor azt érzem hogy nem én irányíthatom az életem. De előfordulhat hosszas erős stressz vagy hirtelen kedvezőtlen változás esetén is. És a kiváltó ok megszűnésével a pszichogén köhögés is hamar el szokott múlni. Amikor pszichogén köhögésem van, az érintetlen természetben, például a bakonyi erdőkben vagy a szomszédban lévő Burgenlandban el szokott múlni. De bárhol tartózkodva elmúlik ha a kiváltó ok megszűnik, tehát ha teljesen szabadnak érzem magam.

2016. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet mindkettőtől, de mástól is, menj el a háziorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet, nincs-e valami gond, de ő ad beutlaót allergia vizsgálatra is ha kell.
2016. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!