Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet elkapni az...

Hogyan lehet elkapni az influenzát?

Figyelt kérdés
Ha mindennap utazok a BKV-n minimum 1 órát, akkor mekkora esélyem van elkapni? Esetleg boltban, bevásárlóközpontban, postán, stb?

2017. jan. 22. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedésen a legnagyobb az esélye, boltban, postán valamivel kisebb. Cseppfertőzéssel terjed, tehát ha a buszon valaki beletüsszent a levegőbe, semmit nem tehetsz ellene, viszont a kilincsről, kapaszkodóról történő fertőzést meg tudod előzni azzal, hogy nem nyúlkálsz a szádhoz/orrodhoz/szemedhez, csak ha előtte alaposan kezet mostál.
2017. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beülsz az orvosi rendelőbe, és ott a sok köhögő embertől garantált a fertőzés, legalábbis én így kaptam el 2-3 éve, csak gyógyszert mentem feliratni.
2017. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó:mennyi ideig ültél a rendelőben, hogy így sikerült elkapnod? 😀
2017. jan. 22. 15:56
 4/7 anonim válasza:
Én egy hipermarketben álltam sorban a kasszához, a mögöttem levő, hozzám zavaróan közel álló megkérdőjelezhető elmeállapotú delikvens rám köhögött, másnapra már éreztem is a hatását.. de szerencsére nem lettem beteg, azt hiszem...
2017. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont úgy, ahogy te is elkaptad. Jajj nem bocs, te nem influenzát kaptál, mert attól nem lesz vki hůlye.
2017. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Cseppfertőzéssel IS ! terjed és egy sima kézfogással, buszon a kapaszkodóval is.
2017. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Milliónyi mód van arra, hogy elkapd az influenzát. A megelőzés legfontosabb módja, hogy bárhonnan térsz is haza, nagyon alaposan mossál kezet. Orvos tanácsolta ezt nekem. A másik dolog az oltás, én már évek óta mindig beadatom.
2017. jan. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!