Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy-alulműködés...

A pajzsmirigy-alulműködés minden tünetét produkálom 30 éve, de minden évben minden leletem jó. Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
TSH, T3, T4, pajzsmirigy-ultrahang, izotópos vizsgálat mind negatív.

2017. máj. 18. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid? Ha a leírtak negatívak mind,akkor nincs pajzsmirigy betegséged. Viszont sok betegség okozhat hasonló tüneteket.
2017. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Talán harminc éve mindig elvetélsz? - hogy ilyen biztos vagy a diagnózisban?
2017. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hajhullás, szemöldökhullás, szempillahullás, száraz, gyulladt bőr, kidülledt szemek, furcsa, kellemetlen érzés a pajzsmirigyben, sokszor fájdalom, a bőrön át pirosan kirajzolódó pajzsmirigy, súlyos vérszegénység, fáradtság, 14 órás alvásigény.

Székrekedés.

Az arcformám is tipikusan pajzsmirigy-alulműködésre utal, minden orvos ahogy rám néz, rögtön mondja. Ezért szoktak elküldeni vizsgálatra.

Kivétel nélkül mind elküld rá.


5-8 évente egyszer 6-7 kg hízás 1 hét leforgása alatt, fogyni nem sikerül táplálkozással és sporttal. Inkább vizesedésnek, ödémának tűnik. Gyakran van időleges ödémásodás is egyes testrészeimben, ami másnapra elmúlik.

2017. máj. 20. 01:09
 4/16 anonim ***** válasza:

Érdekes,mert a szem kidülledése (Basedow-kór)a pajzsmirigy túlműködésének tünete. A többi,amit leírtál (hízás, száraz bőr,hajhullás) viszont az alulműködésé. De ha minden leleted negatív ez irányban,akkor nem lehet ez a baj.

Endokrinológián csinálták meg a vizsgálatokat?

2017. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4: Egyszer elküldtek endokrinológushoz 13-14 éves koromban, akkor kívülről megnézte a nyakamat egy férfi, megnyomkodta és ennyi volt.


Úgy emlékszem, ezután csak egyszer kültdtek el endokrinológiára, azt is még gyerekkoromban, ott végezték az izotópos vizsgálatot. Sajnos ennek a kivizsgálásnak a részleteire már nem emlékszem, több, mint 25 éve volt.

Azután még egyszer volt, hogy tovább vizsgálódtak, ekkor ultrahanggal nézték meg a oalzsmirigyemet, ez nem endokrinológián volt.


Mivel hogy a TSH, T3, T4 az minden évben jó, nem vizsgálódnak tovább...

2017. máj. 21. 17:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Öregem! Nem gondolod, hogy le kéne már akadnod erről a pajzsmirigy problémáról?

A pajzsmirigy mindenkinél össze vissza működik. Ezzel szabályozza be a szervezet más behatások amplitúdóit.

Neked is el kéne már jutnod arra a szintre, hogy a betegségek, rosszullétek hátterében valami más probléma áll.

Ha akarsz erről behatóbban informálódni, hosszabb beszélgetés keretében, keress privát.

2017. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6: És mi? Egyik orvosomban sem merült fel semmilyen más probléma, láttak sokan, sokféle kivizsgáláson voltam, minden leletem jó.

Mindenki pajzsmirigyre gondolt eddig.

Marad a kérdés: hova fordulhatok, ha ezek a tünetek vannak, de a nyugati diagnosztikai módszerek szerint teljesen egészséges vagyok?

2017. máj. 21. 20:01
 8/16 A kérdező kommentje:
6: Nem rajtam múlik, mire vagyok "akadva", az orvosoknak áll hatalmában beutalni vizsgálatokra a saját észjárásuk szerint, nem én adom le nekik a rendelést, sem a diagnózist, de amennyire értem, minden irányban kivizsgáltak már, rengeteg kórházban jártam, rengeteg a leletem, mind jó.
2017. máj. 21. 20:05
 9/16 anonim ***** válasza:
akkor egészséges vagy, örülj neki, most addig fogsz orvoshoz járni amíg nem talál végre valamit? én örülnék ha egészséges lehetnék
2017. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Anti TPO-t néztek?

Én javaslom neked a fb csoportokat,"pajzsmirigy betegek közössége" ott többen jártak hasonlóan mint Te.

2017. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!