Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez inzulinrezisztencia?...

Ez inzulinrezisztencia? Megnéznétek az eredményem?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a terheléses cukor és inzulin eredményem, mindenképp megyek orvoshoz de addig is, aki jártas a témában megköszönném ha írna.


Glükóz 0 perc: 5.4

Glükóz 60 perc: 6.9

Glükóz 120 perc: 7.0


Inzulin 0 perc: 15.1

Inzulin 60 perc: 75.8

Inzulin 120 perc: 66.0


HOMA Index: 3.6 (megcsillagozva!)


2017. jún. 20. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem az. Jók az eredmények , . Majd írd meg mit mondott az orvos kíváncsi vagyok. :)
2017. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulnod, nem rossz eredmények ezek.

Viszont attól a dokitól, aki csinálta a vizsgálatot nagyon megkérdezném, hogy mégis minek vett 1 óra után is vért. Teljesen felesleges, a WHO ajánlásában sincs benne, a betegnek is csak plusz teher, nem ad semmilyen effektív plusz diagnosztikai infót.

2017. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez gyenge IR, mert a 120perces inzulin 45 mUI/I alatt normális, 45-90 mUI/I között IR gyanús, tünet nélkül még kisebb gond, nem tudom van-e tüneted, valószínű diéta és sport lesz az előírt kezelés.

A cukor szép.

A HOMA is jelzi az IR-t (éhomi vc X éhomi INS/22,5.) mert ha az érték 2,5-4,0 közötti, akkor a 0 perces inzulin érték 2,5-szerese már az inzulinrezisztencia meglétét támogatja.

2017. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom hogy fennáll az IR.

Már az éhgyomri is magas, annak elvileg 8 alatt kellene lenni. A cukor legalább nem magas, de az meg úgy tudom akkor jó, ha kiad egy görbét a 3 érték, vagyis a 120-as értéknek lejjebb kell mennie, nekem viszont fent maradt.

Az a szörnyű hogy magánrendelésre is csak 1 hónap múlva kaptam időpontot, hát addig is csinálni fogom a diétát, sportot.

Köszi a válaszokat.

2017. jún. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!