Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbélgyulladás vagy más...

Vakbélgyulladás vagy más betegség vagy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Szombaton elkezdett fájni a hasam jobb oldalt lent, és az egész alhasamba belenyilal néha a fájdalom. tegnap este annyira fájt hogy sírva aludtam el, de ma napközben kibírható volt, kb egy órája vacsoráztam és megint elkezdett nagyon fájni, holnap reggel csinálok terhességi tesztet mondjuk nem tudom hogy attól fájhat e ennyire, és ha nem múlik el elmegyek holnap orvoshoz is de félek hogy mit fognak csinálni.Szerintetek mi okozhatja?
2017. júl. 24. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
A terhességtől nem fájhat Te! Nyomás az orvoshoz az a biztos!
2017. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem vakbél gyanú,Én jógagyakorlatokat csináltam és elmúlt( nauli) kézzel masszírozás, miután kipréselem a levegőt. Lehet megakadt valami.
2017. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne attól félj, hogy ők mit fognak csinálni, inkább attól, hogy perforál az esetleges vakbélgyulladásod, és belehalsz.

Még este simán elmehettél volna ügyeletre -_-

Amúgy ők is csekkolni fogják, hogy nem vagy-e terhes/van-e más nőgyógyászati bajod, csinálnak hasi UH-t, labort (eseteg CT-t, de az nem valószínű).

Ha vakbél, akkor irány a műtő. Ha semmit nem találnak, és nem szűnik a fájdalom, valszeg akkor is benntartanak megfigyelésen.

Reggel már ne egyél semmit!A tesztet hagyd.

Amúgy nekem is volt egyszer egy durva, 4 napos jobb alhasi görcsöm. Nem találtak semmit, máig nem tudni, mi lehetett az a fájdalom.

2017. júl. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

no, mi lett veled?


a vakbélnél azért nem "néha" nyilal bele, és nem múlik a fájdalom... nem ez a jellemző.

nekem terhesen (kora terhesen) voltak olyan alhasi fájdalmaim, hogy nem tudtam felegyenesedni sem. szóval simán lehet terhességtől, leginkább méhen kívüli terhességtől.

vagy bélgyulladástól is. a crohn jellemző megjelenési helye tipikusan a terminális ileum, vagyis a vakbél környéke. gyakran tévedésből meg is műtik a betegeket appendicitissel, amiről felnyitás után derül ki, hogy nem is az.

de tk bármi lehet, akár egy nagyon rosszul elcsípett puffadás is.

2017. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3-hoz csatlakoznék még annyival, hogy én is kerültem kórházba (ügyeletről sbo-ra) durva jobb alhasi fájdalommal. akkor a nőgyógyászatra vettek fel, ha nem oda, akkor a sebészek is tárt karokkal vártak volna, szerencsére választhattam :D

Nem tudom, mi lett volna, ha a nőgyógyász nem ajánlja fel az ideiglenes szállást a saját osztályán, ugyanis 3 nap alatt 5 db sebész konzíliumom volt, és 5ből 4x műteni akartak vakbélgyulladás miatt. az 5. alkalommal már hatott a gyógyszer, múlt a panasz, és végül sosem derült, ki, hogy mi bajom volt.

2017. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
még mindig nem tudom mi a baj, a hátam már többször fáj mint a hasam, az orvosom elküldött nőgyógyászhoz ahova csak jövő hétre kaptam időpontot
2017. aug. 1. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!