Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor múlik el a középfülgyull...

Mikor múlik el a középfülgyulladás ha szedek rá antibiotikumot? Addig amíg el nem fogy a gyógyszer vagy rá 1-2 napra már nem fog fájni a fülem annyira?

Figyelt kérdés

2019. febr. 19. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nincs kőbe vésve. De 1-2 nap alatt még nem fejti a hatását.
2019. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De már megőrülök a fájdalomtól mi hatna akkor hamarabb? Már tettem rá meleg sót zokniba, de az se segít ugyanúgy fáj.:(
2019. febr. 19. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán előfordulhat, hogy nem is fog hatni a bogyó, hanem felszúrás lesz!
2019. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap óta fáj a fülem, de reggel óta úgy fáj mikor nyelek, hogy már alig merek nyelni. Ma reggel voltam orvosnál, írt fel antibiotikumot és orrspray-t is fogok venni. Ha ma estétől elkezdem szedni az antibiotikumot az csak 4-5 nap múlva fogja kifejteni a hatását? Azt mondta az orvos nem kell menjek fülészetre csak ha nem segít az antibiotikum, de én nem szeretnék 4-5 napot várni, mert nagyon fáj.. De felszúratni se akarom a fülem, ha segít a gyógyszer akkor minek? Csak azt nem akarom, hogy sokáig kelljen várni a hatására.. Esetleg más gyógyszert vagy bármi mást amit lehet ilyenkor alkalmazni és hamar hat tud valaki ajánlani?
2019. febr. 19. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elkezded szedni a gyógyszert, naprol napra jobb lesz. Az antibiotikum aránylag gyorsan hat, bár holnapra nrm lesz tökéletes, de jobb lesz mint ma volt. Valahogy ezt a pár napos kúrát próbáld végigcsinálni. Ha ma kezdted és csütörtök délután se jobb semmivel, akkor szakorvos, de talán addigra javul a helyzet. Nekem is hasonló volt, és már másnap tudtam anélkül inni, hogy irtóra ne fájt volna. Szóval jobbulást!
2019. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek a fülekhez, de én anno valami forró sószsákot raktam rá, ha fájt a fülem, és attól elmúlt (mondom, nem értek hozzá; de ami fajta fájás nekem volt -nemtom ugyanaz váltja -e ki nálad,mint nálam- na szóval nekem arra hatásos volt.
2019. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Gyulladt fülre nem szabad meleget rakni, mert jobban begyullad, a baktériumok meg gyorsabban szaporodnak.Fülészet segít, az antibiotikum sem képes csodákra. Gyulladáscsökkentő még talán szóbajöhet.
2019. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!