Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak tapasztalataitok...

Vannak tapasztalataitok izombiopsziával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Izomsorvadás okainak feltárása miatt kellet részt vennem több vizsgálaton is az utóbbi időben, sajnos eddig sikertelen eredményekkel. A doktornőm javaslatára a következő lépés az izombiopszia. Vett esetleg részt már valaki ilyen vizsgálaton? Nagyon fájdalmas a beavatkozás? Nagyon lassú a teljes gyógyulás folyamata? Sportolni mennyi idő után lehet? Bárkinek, bármi tapasztalata van, kérem ossza meg velem. Köszi!

2019. máj. 29. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen tünetekkel fordultál orvoshoz?
2019. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Izomleépülés (fájdalmak, görcsök), proximális túlsúlyú vállövi és törzsizomzat gyengeség, fáradékonyság miatt.
2019. máj. 29. 15:13
 3/4 A kérdező kommentje:

Most, hogy túl vagyok rajta, leírom azért a tapasztalataimat, hátha valaki hasonló cipőben jár és a jövőben ide téved majd. Nyilván esetenként változhat mindenkinél az eljárás menete, csak a saját tapasztalataimat tudom leírni, de én full vakon vágtam bele és örültem volna ha 1-2 dolgot tudok előre.

Röviden a történetem: Évek óta voltak olyan panaszaim, mint a fáradékonyság, izomgyengeség, izomgörcsök. Aztán év elején egy focizást követően úgy bedurrant mindkét lábam, hogy nem tudtam lábraállni 2 napig. Eléggé megijedtem, úgyhogy ez az eset után kezdtem el utána járni a dolognak. Rengeteg vérvétel, EMG, ENG vizsgálat stb. Minden eredmény arra mutatott, hogy valamiféle izomsorvadás áll a háttérben, de semmi konkrétum. Így jutottunk el a biopsziáig.

Felmerült az is, hogy a vállamon végzik el a biopsziát, de végül az én esetemben a combomon végezték (a korábbi focis dolog miatt).

A beavatkozás a Semmelweis Egyetem I. Sz. Sebészeti Klinikán történt, ahol műtőasztalon, érzéstelenítés után, egy kb 0.5 cm x 0.5 cm es izomdarabot vágtak ki a combizmomból. Pár percnél nem tartott tovább, viszont nagyon fájdalmas volt és kellemetlen, de nyilván túlélhető. A vágás szerintem kb 3-4 cm körül van és 3 öltéssel varrták össze. Ami szerintem fontos információ, hogy érdemes kísérővel érkezni és a legjobb, ha esetleg autóval megvalósítható az utazás. Én tömegközlekedéssel tudtam csak megoldani vidékről, egyedül és hát a hazaút enyhén szólva is pokoli volt. Aznap és másnap ráállni sem tudtam a lábamra és az azt követő pár napban is nehézkes és fájdalmas volt a járás. Szerintem mindenképp érdemes pár napot pihenni a beavatkozás után. Akár néhány nap betegszabadságot is megér a dolog. Én nem tudtam, azt hittem másnap zokszó nélkül mehetek dolgozni, de esélytelen lett volna. Varratszedés a beavatkozástól számítva 2 hét múlva történik, addig tilos a sport vagy bármilyen intenzív mozgás és nem érheti víz sem. 2 naponta kell kötést cserélni. Az eredményre 4-6 hetet kell várnom. Nagyjából ennyi.

2019. jún. 17. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Remelem nem vagyok túl tolakodó. Mi lett az eredménye?
2023. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!