Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Biorezonanciás ételallergia-vi...

Biorezonanciás ételallergia-vizsgálatról mik a tapasztalatok? Hol érdemes ilyet csináltatni? Egyáltalán ételallergia-vizsgálatot hol végeznek?

Figyelt kérdés
A biorezonanciás vizsgálat, állítólag 500 féle dologra képes kimutatni az allergiát.
2011. márc. 14. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kamu.
2011. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy kamu? Komolyan érdekel, mert én képtelen vagyok eldönteni.

Általában szkeptikus vagyok én is, de ezt most nem tudom.

Miért kamu szerinted?

2011. márc. 14. 15:27
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Azért mert az allergia a szervezet eltúlzott reakciója egy anyagra. Ha nem viszed be a konkrét anyagot, akkor sosem derül ki, hogyan reagál rá.

A biorezonancia kényelmes és fájdalommentes megoldást ígér, de a specifikus anyagok elektromágneses mintázata, amit besugároz a szervezetbe és az reagál rá, egy abszurdum.

2011. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Aha, na jó.


Ételallergia-vizsgálatot hol csinálnak? Tudsz javasolni valami mást? Erős a gyanúm, hogy glutén vagy laktózérzékeny vagyok, vagy mindkettő... :-( Vagy nem tudom, de nem ártana megvizsgálni.

2011. márc. 14. 16:52
 5/14 homo ludensz ***** válasza:
Voltam ilyenen talán kiváncsiságból 7ezer forintot kért érte a hölgy aki csinálta.Vagy 40 percig tartott és kinyomtatta az eredményt és a javallatot. Okosabb sokkal nem lettem de szeretek minden magamon kipróbálni. Az a gép amivel rajtam végig csinálta akkor 3 millióba került a hölgy Németországba tanult és onnan hozta be a gépet is gondolom lassan de biztosan megtérül majd neki. Egy sor olyan ételféleséget felsorolt amit javasolt elhagyni: citrus féléket,túlsózott ételeket,szénsavas italokat, hüvelyeseket.Ellenőrizni persze nem tudtam mert hogy villog egy sor led meg hunyorog az csak a kettőjük titka.
2011. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi :-)
2011. márc. 19. 13:00
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Miért akarod hogy vizsgálattal állapítsanak meg nálad étel allergiát. A legegyszerűbb megoldás, és ingyenes, ha te magad vizsgálod magad. Ezt tedd úgy, hogy elfogyasztasz olyan ételt amit te úgy gondolsz hogy problémás lehet, és megfigyeled a reakcióidat. Amennyiben allergiás, vagy érzékeny vagy arra az anyagra, akkor nyugodt lehetsz, pár percen belül, de legalább fél órán belül mutatkoznak bizonyos jelzések a szervezetedtől, hogy hé, ezzel az étellel baj van. Gyorsabb pulzus szám, fejfájás, kiütések, puffadás, émelygés, hányinger, hasmenés, ezek mind arra utalnak, hogy az adott étel rád nincs jó hatással, ezeket egy ideig iktasd ki az étkezésedből. Ez ilyen egyszerű, csak sokan hajlamosak vagyunk mindig másoktól várni valami megoldást a gondjainkra.

Sok sikert!

2011. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan régebbi már a kérdés, és a legutolsó válasz is, de neki szánom a válaszom. (A kérdezőnek bocsi, h ép itt és most akadtam ki).

Az utolsó válaszoló nem hiszem, h szenvedett valaha ételallergiától. Próbálkozzon az ember, h mitől lesz rosszul? Pár perc és jön a hatás? Aztán nem kell olyan ételt enni? Hát erre most, h a fenébe ne akadjak ki?! Igen, tudom, h laktóz érzékeny vagyok, valóban én figyeltem meg magamon, h hőhullámom van, úgy görcsöl a hasam, h nem tudok kiegyenesedni, menni, majd hasmenésem van... Az orvos is úgy tesztel, h laktózt ad, és várja a hatást... hát köszi, ezért tényleg megéri elvégezni az orvosit. Aztán a diagnózis után 2 tanácsot ad, v felír egy drága, sok mellékhatásos gyógyszert, v azt mondja, h ne egyek semmi laktóz tartalmú ételt. Ez igen egyszerű... ill. mégsem, ne egyek/igyak tejet, joghurtot, sajtot, kefirt, tejfölt,vajat,csokit, sokféle felvágottat, kekszet, sütit, chipset, ropit,kapucsínót, félkész ételt, levesport, sokféle rágógumit, májkrémet, bizonyos tésztákat stb. Hosszan sorolhatnám,de minek. Azt hiszed,h olyan egyszerű egy ételt kiiktatni? Mert persze jó, az ember belenyugszik abba,h nem eszik csokit meg chipset, mert az különben is egészségtelen, de amikor bemegyek egy étterembe, és nem tudok pl rántott karfiolt sem enni, mert a panírban van tej,akkor az nagyon zavaró, ha meg nem vallja be a pincér/szakács,h van benne... :( Arról meg nem is beszélve,h pl. a laktóz hatása van h 5 perc múlva jelentkezik, vmikor van,h 5 óra, de nem lehet kiszámítani.

2011. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kínomban elmentem egy biorezes emberkéhez,mert 4 év alatt nem találták meg a gyerekemnél,hogy miért kiütéses.Laktóz.Valós allergia,utána az orvos a saját eszközeivel csinált egy tesztet és kiderült,h tényleg az.A biorezes (ajánlott,nem kötelezően vásárolandó) termékei közül kiválasztottuk a nekünk megfelelőt,ma orvos által igazoltan NEM laktózallergiás az 5 éves gyerekem.(Tehát egy év diéta,fokozatosan visszaszoktatva a laktózra)

A másik,ellenpélda én vagyok.Semmi bajom nem volt azon túl,hogy az egyébként is száraz bőröm viszketett folyamatosan.De okulva a gyerek problémájából,gondoltam az illető majd jól megmondja a frankót.Kiderült,hogy szerinte liszt és még nem tudom milyen allergiám van,de kb 5-öt felsorolt.Gyakorlatilag semmiféle lisztes dolgot nem ehettem volna.Csak krumplit,se kenyér,se tészta,se rizs,semmi..

Akkor a többit nem is mondom.

A végén pedig elmentem egy általános(a háziorvosnak a beutaló kiadásakor hangsúlyoztam,hogy ALAPOS) kivizsgálásra, ahol kiderült,hogy mindössze az a bajom,hogy a 12 évig tartó kosarazástól túl alacsony a vérnyomásom(ugye a sport során edződik a keringés),a száraz bőröm pedig a családban egyébként is öröklődő ekcéma maradványa.Amin szintén lehet segíteni,és ez már megint nem a dokik eredménye,hanem saját magamnak tapasztaltam ki,hogy melyik krém mikor jó rá(hideg/meleg/vezetékes víz,stb).



Huh,kicsit hosszú lett,de igyekeztem teljes képet adni.

Az még lemaradt,hogy nálunk,Kecskeméten a csaj 500Forintért csinálta,és csak az első alkalmat kellett kifizetni(illetve az utazás költségét).

2012. jan. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Hát, én is szkeptikus lettem is, meg nem is.

Én is megcsináltattam. Nekem is a problémáim miatt mindenféle vizsgálatokon kellett átmennem. Volt biorezonanciás is, ahol kizárta a "főbb" ételallergiákat. Ez később orvosilag is igazolva lett. Egy-két tartósítóra és az uborkára mutatott a biorez-es orvos allergiát ki.


Közben kiderült a problémáim oka: cukorbetegség, ill. inzulinrezisztencia. Ezt sem a biorez. orvos, sem a többi nem tudta megállapítani korábban, pedig nem nagy kunszt (egyszerű terheléses vércukor teszt, inzulinnal egybekötve). Kivéve egy szakavatott szakorvost, akihez időközben eljutottam.


Szóval a biorez. sem hozott használható eredményt, de a helyi orvosi gárda sem....

2012. jan. 3. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!