Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Bio, egészséges, természetköze...

Bio, egészséges, természetközeli (bb), jobb életre váltás egy fiatal lánynál?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, életmódot szeretnék váltani. Sok plusz kiló feljött rám az egészségtelen étkezés miatt, alig mozgok, rossz a vérnyomásom, folyton fáradt vagyok, sokat vagyok beteg... Tudom, hogy mind azért, mert nem megfelelő életmódot folytatok, ha eszek is zöldséget, gyümölcsöt, akkor sem az igazit...

A kérdésemben feltett szavakhoz kapcsolódó életmódot szeretnék folytatni. Nagyon komolyan, véglegesen.

Hol, milyen módon kezdjem? Valakinek tanácsa?

Nem csak az étkezésemre szeretném ezt kivetíteni, hanem az egész életemre. :))


Köszönöm! :)


2011. ápr. 7. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen problémáim nekem is voltak, de valamennyire sikerült átalakítanom az életemet. A lényeg hogy egyszerre egy dolgon próbálj meg változtatni. Én első lépésben a mozgást ajánlanám neked, de abból is valami olyasmit, amit élvezel. Van aki egyedül szeret sportolni, van aki a csapatjátékokat szereti. Azért lényeges hogy élvezd, mert csak úgy lehet hosszú távon kitartani.

Ha tényleg folyton fáradt vagy, én elmennék dokihoz kivizsgáltatni magam. Lehet hogy vashiányod van.

Ami még fontos, az a vízfogyasztás, minimum 2 liter legyen naponta.

Majd fokozatosan próbálj egyre több nyers zöldséget és gyümit beiktatni az étkezésekbe. Minden étkezéshez egyél nyers ecetmentes salit.

Kerüld a dohányzást, alkoholt. Röviden ennyit tudok tanácsolni. Olvas sokat, és ne ess pánikba ha egymásnak ellentmondó dolgokat látsz.

2011. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. ápr. 9. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az antalvali.com oldalon nagyon hasznos tanácsokat találsz,nekem szinte már a "bibliám". :)

2011. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jó úton haladsz,hiszen már beláttad,hogy változtatásra van szükséged-és ez mindig az első lépés.

A továbbiakban,ha tényleg elég gyatra az egészséged,és normális-szakszerű módon szeretnél változtatni,szerintem igénylej egy szakembertől segítséget!

Amennyiben a neten böngészel,az is hasznos tud lenni,viszont sok esetben félrevezetik az embert,legalábbis ezt vettem észre (pl szélsőséges diétákra sarkalnak,stb->ami szintén egészségtelen).

Szóval a Te döntésed,hogy milyen utat követsz!Ha gondolod,akkor talán segíthetek megoldást találni!

2011. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Érdemes évente-félévente elmenni teljes állapotfelmérésre, mert azzal rengeteg hiányod-szükségleted személyre szabottam kiderül, amin ezáltal sokkal hatékonyabban tudsz javítani. A mozgás és a táplálkozás a legfontosabb. Törekedj helyi ill. biotermékek beszerzésére! Nem igaz, hogy mindig drágábbak, mert elég elmenned a DM-be, ahol az Alverde biotermékek általában olcsóbbak a mesterséges szutykoknál és nagyon jók. A Spar-ban pedig van Naturpur élelmiszercsalád, amik szintén emberbarát árakon mozognak és megéri kipróbálni.

Ezen kívül pedig igyál ízesítetlen gyógyteákat (zöldtea, fehér tea, csalán tea...), mert nagyon hatékonyan tisztítják a tested! :-)

2011. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!