Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A muanyag csiraztato talamba...

A muanyag csiraztato talamba mindig nyalkas lesz a csira. Valamikor a kermaiaban is. Mi a baj? BEaztatom, leoblitem naponta ketszer.

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor öblíted, akkor az ujjaiddal alaposan kevergesd, hogy lejöjjön a nyálka róla. Legalább egy percig csináld ezt.
2011. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, megmozgatom, de akkor is masnapra kellemetlen szagu lesz, es dobhatom ki az egeszet
2011. máj. 1. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem csak megmozgatod, hanem erősebben vízsugár alatt mosod, naponta háromszor, akkor nem lehet büdös.
2011. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy kis szaga mindig marad!Én eddig egyfajta(talán lucerna volt?!)csírát dobtam ki,mert abból aztán nem folyt ki víz,az nyálkás volt rendesen.De a többinél rázogatással kifolyik a víz.Milyen maggal próbálkozol?
2011. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

-a retekcsiram mindig tokeletes.

-a zsalya mindig nyalkas, meg csak csirakezdemeny se jelenik meg, es nagyon budos lesz, pedig mar agy 10szer megprobalatam, uj maggal is!!!

-a luerna eddig bealt, de amikor elkezd csirazni, es meg 1 nap kell neki, hogy jo legyen tiszta sarga nyalka lesz es poshadt szaga

-a buzafucsiram 5 napja meg se mozdul

-a mustarmag csira se

-a koles csira kihajt, de csak a 20 %-a


kb ennyi csiraval probalkozok, persze felvaltva...

Teljesen el vagyok keseredve. Megvan a csira ABC konyv is, es annyi embert megkerdeztem mar. Lehet nem jo helyen van esetleg a csiraztatom??? Elvileg napfenytol ovni kell, nem?

2011. máj. 2. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Dugd virágföldbe, nem lesz baja tőle :)
2011. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hm, megenni szeretnem, nem kihajtatni.
2011. máj. 3. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.. Nem vagyok profi, de a volt évfolyamtàrsam a témàhoz kapcsolòdò tàlakat csinàlt porcelànbòl, ûvegbôl.. Végûl nem tudom mennyire mûkôdik neki, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy én pl egy keràmia mûzlistàlba szoktam tenni a magokat, mixelve, annyi vizet ôntôk rà este, hogy ellepje, reggelre beszìvja, akkor lemosom, én is megkavargatom az ujjaimmal, aztàn visszateszem, napra kôzvetlenûl nem teszem, de nem is tartom sôtétben, szûrt fény van az étkezôben... Nekem eddig egyetlen egyszer nem volt bajom a csìràkkal, igazàbòl annyi lesz mindig, hogy alig gyôzôm enni és nekem is csìra szagom van...

Te hogy csinàlod pontosan?

2011. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia,


En is igy csinalom. Este beaztatom, majd lemosom, es rarakom a csiraztato talra

az egyik ilyen: [link]


A masik pedig: [link]


Nem ertem tenyleg mi lehet a baj, de ma reggel is ki kellett dobnom az egeszet, mert tiszta nyalka lett, es undorito szagu. :(

Akkor te egy muzlistalban csiraztatod? Lehet megprobalom akkor ezt a modszert, hatha bevalik! Milyen csirat hasznaltal?

2011. máj. 5. 17:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, igazàbòl ezek a fajta csìràztatòk, olcsòk de egyàltalàn nem megfelelôek a csìràknak..; Mesterséges kôrnyezet "hulladék" anyagbòl... A keràmia, ûveg és a tôbbiek inkàbb megfelelnek..

Nekem egy sima mûzlistàl is megteszi, eddig egyszer sem volt vele bajom, maximum annyi, hogy nem bìrtam olyan iramban enni, ahogy nôttek a csìràk... Egybecsìràztattam, nem kûlôn fajtànként..

Azt vettem észre, hogy példàul a nagyobb csìràknak, mint mondjuk a csicseriborsò jòt tesz, ha a tôbbi kis mag mellette tartja a nedvességet...

àltalàban, csicseriborsò (mer az nagyon finom) vôrôshere, vôrôskàposzta, retek, bùza, lucerna, ezeket szoktam egybe... a bùzàra egy hetet mondanak, nekem a 3dik napon ott a kis kukija :)

Remélem segìtettem :)

2011. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!