Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen mellékhatásai vannak a...

Milyen mellékhatásai vannak a fogamzásgátlónak? Ha bármilyet vennék, melyik kapható vény nélkül?

Figyelt kérdés
Inkább védekezésre szedném.. azt mondták nő a mell is tőle, de én ezt nem divatból szedném .. csak már mindenki szed, én meg nem, és én is elakarom kezdeni.. (17)

2012. dec. 10. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Olvass utána. Trombózis, meddőség a két legkomolyabb mellékhatás. De lehet hízni, kórosan fogyni, és ilyeneket is tőle.


Egyik szájon át szedhető fogamzásgátló sem vehető meg vény nélkül. Normális orvos nőgyógyászati vizsgálat ÉS laborvizsgálat alapján ír fel egyet, amit normálisan szedve jó eséllyel tolerál a szervezeted és hat is (vagyis nem leszel terhes).


Ha védelem kell, akkor húzzon gumit a pasid, csak azért, mert az osztálytársaid szedik, elég fölösleges szedned.

2012. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerencsére egyik sem kapható vény nélkül, ez nem cukorka, amit bekapkodhatsz

nőgyógyászati vizsgálat és labor kell hozzá, utána írja fel a doki

mellékhatásai lehetnek, rossz esetben úgy bekavar a hormonháztartásodba, hogy életed végéig teheted rendbe...

mindegyik típusú gyógyszernek vannak mellékhatásai, a paletta nagyon széles

nem Te fogod eldönteni, hogy melyiket akarod szedni, az orvos testreszabottan fog ajánlani gyógyszert

azért ne akarj szedni, mert mindenki szed

2012. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A semmilyentől a meddőségig is lehet a mellékhatás. Vény nélkül nem kapsz. Igen, a célja a védekezés, a melled vagy nő, vagy nem, mondjuk ha nő is, nem lesz állandó, amint abbahagyod, visszamegy eredeti méretre, a genetikát nem befolyásolja. Csak azért, mert mindenki szedi, neked nem kell, max, ha rendszeresen szexelsz.
2012. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"de én ezt nem divatból szedném .. csak már mindenki szed, én meg nem, és én is elakarom kezdeni.. (17)"

Ezt hívják pont divatnak...

Én 10 hónapja hagytam abba 1,5 év után és zsírosodik a bőröm, erősödik a szőröm, már 3 hónapja nincs menstruációm. Szerinted megéri???

2012. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vény nélkül nem kapható egyik sem. Felírását nőgyógyászati és laborvizsgálat előzi meg.


Ha egy ideig szeded, majd abbahagyod, kialakulhat PCOS is.


Pl. a Diane 35 nevű fog. gátló betegtájékoztatóján az alábbit olvashatod:

"Fogamzásgátlót szedő nőknél valamivel gyakrabban észlelnek emlőrákot, mint tablettát nem szedő kortársaiknál. Fogamzásgátlót szedő nőknél olykor jóindulatú májtumor, sőt egyes esetekben rosszindulatú daganat kialakulásáról számoltak be. Néhány vizsgálat arra utal, hogy a fogamzásgátló tabletta hosszantartó szedése fokozza a méhnyakrák kialakulásának kockázatát."


További lehetséges mellékhatások márkától függetlenül, általánosságban:

- trombózis

- hízás

- fejfájások, migrének

- hangulatváltozások

- szexuális érdeklődés intenzitásának megváltozása

2012. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vény nélkül nincs hormongyogyszer de más védekezési mod többféle is. Ilyen fiatalon kár lenne elkezdened gy.szert szedned. Mellékhatások nálam: (3 fèle tabletta) fejfájás, álmensi előtt szédülés hangulatingadozással. Az 1ső tabim alatt 2 honapig pecs.vérzés. Ha szeretnél efféle dolgokat szedd nyugodtan. Nekem más sajna nem jött be. A gumira is allergiás vagyok..
2012. dec. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi. Előző vagyok. Lemaradt: Az utso tabimtol semmi ilyent nem tapasztaltam mint amiket irtam viszont más mh.van a szexuális étvágy nagy mértékű csökkenése. Ez a Femoden-től. Amugy szülés előtt azaz a terhességem előtt, kb.7éve hagytam abba a Melane-t az csucsszuper volt. Semmi mellékhatás.. De bezzeg most.. Igaz most 37 vagyok. Biztos a kor is számit.
2012. dec. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A pillanatnyilag nem érzékelhető veszélyeken kívül(pl az említett trombózisveszély vagy a vitaminhiány,amit okozhat)hiába az orvosok kedvenc mondata,hogy a mai fogamzásgátlóknak már nagyon alacsony a hormontartalma-ha ennyire alacsony lenne,nem tudná megakadályozni a teherbe esést!!-tehát igenis,megzavarja a női hormonrendszert,egyeseknél nem kicsit(tesómnak barna foltok keletkeztek az arcán,én egész hónapban vérezgettem tőle és annyira kívántam a barátomat,mint egy...leveli békát(ez változott,mikor áttértem a hüvelykúpra)egyszóval alaposan belekutyul a nő szervezetébe.Egyértelműen nem ajánlom.
2012. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én 5 éve szedem a femodent annyi voltam mint te mikor elkezdtem szedni , se libidócsökkenés se látványos mellnövekedé és semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam. egyszer kb 1.5 éve abbahagytam mert ugy gondoltam kicsit jo lesz ha kitisztul a szervezetem. Egyedül a menstruációm változott de az is csak visdzaált 3 naoról 5 re. fél éve ismét szedem és ujra 3 napig menstruálok és megibt nincssemmi mellékhatás. akinél spedig van az keressen más gyógyszert és kész . Volt egy barátnőm 5 féke gyógyszert szedett mire talákt olyat ami jó.. De divatból tényleg ne szedd, ha nem lenne tartós párkapcsolatom akkor én se tömném magam velük mert azért nyilván nem jó. Sok sikert
2012. dec. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Volt egy barátnőm 5 féke gyógyszert szedett mire talákt olyat ami jó."


Hát igen, csupa egészség lehet éveket tölteni úgy, hogy különböző hormonokkal kísérletezget az ember a szervezetén, hátha valamelyiktől nem jönnek ki a mellékhatások. Beteg világban élünk.

2012. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!