Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Magasnak számit ha 38 évesen...

Magasnak számit ha 38 évesen 74 a koleszterinem?

Figyelt kérdés
167cm és 57 kg vagyok lehetőségeimhez mérten egészségesen próbálok élni. Nem értem miért lett ílyen kiugró eredményem. Mit tehetek gyógyszer nélkül?

2013. febr. 18. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem 7,4?

Kerüld a transzzsírokat.

2013. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem. Magas koleszterinszint nincsen. Ezt nem lehet úgy meghatározni mint mondjuk a vérnyomást, hogy egységesen mindenkinél magasnak számít a 160 szisztolés érték fölötti.

A koleszterinszintben mindenkinél más a normális és nem is kis eltérésekkel. Egyébként a magasabb szinttel általában hosszabb életűek az emberek. Úgyhogy addig örülj míg magas.

2013. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Namost azt még tudnod kell hozzá, hogy a koleszterin túlnyomó részét a szervezet állítja elő és ezt mindig a táplálék által bevitt mennyiséghez igazítja. Ha kevesebb szalonnás tojást eszel akkor a szervezeted többet fog előállítani, de akkor is meg fogja tartani a számára normális 7.4 es értéket.


Ilyesmivel variálni ezért csak a bélsár kétoldali felképelésével egyenértékű. :)

2013. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Addig örülj míg magas.


"Egyre több vizsgálat igazolja, hogy minél magasabb az emberek koleszterinszintje, annál tovább élnek, ugyanis a magas LDL szint, azaz a rossz koleszterinszint véd a rák és a fertőző betegségekkel szemben."


[link]

2013. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
húúú köszi a válaszokat, de nem írtam el az eredményt LDL: 74,850mIU/L
2013. febr. 18. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez valami más mértékegységben van, mert eddig mmol/ l-ben volt megadva az érték szinte országosan, én még így nem is láttam.Mennyi mellette a referencia tartomány? - ezt meg szokták adni.
2013. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
maga bizony! 5 körül jó a koleszterin
2013. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az szerintem egy tizedesvesszővel be van nézve, és jó lesz 7,4-nek is. Serum koleszterin alatt írva
2013. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kr3nos válasza:

Ne törödj a koleszterinnel, idősebb korban védő szerepe van. Sőt a gyógyszereknek nincs bizonyítható haszna se. Olvasd el Szendi Gábor Paleolit diéta c könyvét.


Ez alapján egy hölgy ismerősöm cukorbetegsége megszűnt és a gyógyszereket elhagyhatta, orvosi felügyelet mellett.

2013. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne törődjön a koleszterinszinttel? Nagyapám 47 éves korában szívrohamot kapott,mert magas volt a koleszterinje...A paleo meg egy ökörség úgy,ahogy van
2013. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!