Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Otthoni BHA-savas hámlasztást...

Otthoni BHA-savas hámlasztást mivel csináljam?

Figyelt kérdés
Az AHA-sav teljesen egyértelmű, lereszelt alma, citrom leve, joghurt, stb, de arról nem találtam semmit, hogy BHA-savasat hogy kell csinálni. UZsíros, problémás bőröm van, amire inkább a BHA javasolt, ami belülről hámlaszt, nem a bőr felszínén.

2014. ápr. 10. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én azt nem értem (és biztos vagyok benne, hogy a válaszom miatt le leszek pontozva), ha nem értesz hozzá, és félsz kockáztatni, akkor miért nem bízod a saját bőrödet (amit csúnyán el is csúfithatsz egy helytelenül megfogadott tanáccsal) egy szakemberre, aki ha elcseszi, akkor jogilag is és minden értelemben kérdőre, felelősségre vonható.
2014. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, konkrétan bőrgyógyász szakemberre, kozmetikusra, kozmetológusra gondoltam itt most elsősorban.(Látni is kellene az arcod, hogy milyen állapotú az arcbőröd, azt meg gondolom, mivel egyértelműen azonosítja a személyedet, nem szívesen tennéd ki közszemlére.)
2014. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le, inkább válaszolok.

30 éves vagyok, és nagyon problémás a bőröm.

Idén már 3x voltam kozmetikusnál, mikrodermabrázión, olyan leheletnyi volt a javulás, hogy az inkább semmi. 3 alkalom, 3x7000 ft után látszania kellene.

Nem mondanám, hogy kezdő vagyok a bőrápolásban, mert az elmúlt években már minden létező dolgot kipróbáltam.

Több, mint egy éve hagytam fel a kőolaj-származékok bőrre kenésével, és csak natúr kozmetikumokat használok.

1 év 1 hónap alatt sajnos nem lett jobb.

Megpróbáltam minden típusú szakemberre bízni magam.

Bőrgyógyászhoz évekig jártam, lekente folyékony nitrogénnel, meg Dalacyn oldatot írt, hatásuk semmi.

Pár hónapja elmentem egy nőgyógyász+endokrinológushoz, leleteim negatívak. Cisztát is nézett.

Elmentem allergológushoz, megcsinálta a tesztet a karomon, semmi. Elküldött laborba, megnézték a vérből kimutatható allergiákat, semmi.

Elküldött fogorvoshoz, van-e vhol gyulladt fogam, attól is lehet gyulladt a bőröm. Szintén negatív.

Ők sem tudnak már mit mondani, és hozzáteszem, ezek magándokik voltak, nem TB által finanszírozott rendelések.

Nem vagyok gazdag, a munkahelyemen béren kívüli juttatásként jár egy sok mindenre kiterjedő biztosítás, mindenféle járóbeteg szakredelés ingyen van egy egészségügyi intézménynél.

Már reménykedtem abban, hogy ez egy betegség, és kiderítik, hogy allergiás vagyok pl. tejre, vagy magvakra, akkor legalább tudnám, mit ne egyek, hogy ne legyen ilyen a bőröm. De sehol semmi eredmény.


Szóval azért értek valamennyit a dolgokhoz. Tegnap csináltam reszelt almával hámlasztást, de az AHa-sav.

Azért kellene BHA, mert az a sejtek belsejében hat, már ott gyulladást csökkent, megakadályozza az újabb pattik kialakulását.

Találtam néhány terméket, pl. sok helyen a Paula's Choice BHA hámlasztójára esküsznek, de az több ezer ft, és megint csak egy mesterséges kence, nem vagyok előrébb.

Ezért voltam arra kíváncsi, hogy miben van BHA-sav, ugyanis ha kozmetikushoz megyek, megint csak parabéneket ken rám, és olyan kicsi benne a hatóanyag-tartalom, még ha professzionális termék is, hogy nem vagyok előrébb.

De ha jó minőségű terméket is használ, egy alkalom az én bőrömnek semmi.

A BHA hámlasztást akár minden napra ajánlják, és a kozmetikus alsó hangon 4000 ft, sem időm, sem pénzem minden nap kezelésekre járni.


Időközben egyébként megtaláltam a megoldást. Az Aspirinben van a hatóanyag, ebből kell pakolást csinálni.

Mást nem nagyon találtam.

De ha vki ide téved, és kipróbálja, gondoskodjon megfelelő fényvédelemről utána, 50 SPF-et javasolnak a szakemberek.


Remélem kifejtettem, hogy 10-15 év eredménytelen próbálkozás, nagyon sok idő, rengeteg energia, nagy anyagi költségek után miért nem bízom már a "szakemberekben".

Mert annyira szakemberek, hogy egyik sem tudott segíteni.

2014. ápr. 10. 11:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Fotót valóban nem teszek fel, de hid el, nem szép, és már rendesen gátlásos vagyok miatta.
2014. ápr. 10. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:

szia. irnal nekem kerlek az AHAsavas hamlasztas otthoni praktikajarol, hogy kell kesziteni, milyen lesz utana a borod, mire figyeljek? Merhetek egyedul neki vagni. Nagyon zavaroak a pigmentfoltjaim, ami egyre csak terjed sajnos. hasznaltam kremeket, de azok inkabb kifeheritettek es foltos voltam mint egy leopard tovabbra is, vagyis nem lett egyszinu a borom.


elnezest , hogy nem a kerdesedre valaszolok.

2014. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szia!

linkelek néhány cikket, ezeket nézegesd meg:


[link]


[link]


[link]

2014. ápr. 12. 14:47
 7/10 A kérdező kommentje:

A cikkekben is kitérnek rá, de nagyon fontos, hogy figyelj a fényvédelemre!

Én BHA-hámlasztottam tegnap, és ma kalapban mentem ki teregetni a kertbe. Dolgozni nem így fogok menni, de túl sok napsütés nem lesz még jövő héten, egy spf 20-as krém elég lehet, de ha nézegetsz majd fórumokat a témában, többen inkább spf 50-est használnak.

2014. ápr. 12. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Bevált az aszpirin ?
2015. ápr. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kb az összes intim szappannak az az összetétele


Én a legolcsóbbat használom: Saba intim szappan pH 4-es tejsav + gyümölcssav ;)


[link]


Ha ütősebbre akarod, akkor kis almaecetet tehetsz bele.


15 percig hagyd fent.


Ha problémás a bőröd, akkor vegyél Garnier BB krémet 5in1 vegyes bőrre olajmentes dm-ben vagy Auchanban a legolcsóbb 1500 Ft körüli. abban van szalicil sav.

2017. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális mèg ez csak most bukkantam rá


Szintèn nekem is problèmás a bőrőm voltam bőrgyógyásznál felírt egy kenőcs fèlèt ill. hozzá tartozó gyógyszert amit szedni kellett mellette, a nevère már nem emlékszem de nem volt olcsó ès 1-2 hèt alatt el is fogyott tènyleg szèpen javult a bőrőm már szinte csak a hegek látszódtak, de amikor elfogyott mindkettő ès 1-2 napig nem használtam (nem volt felírva receptre ill. nem tudtunk így venni) aztán újra kiújult minden mintha nem is lett volna az az 1-2 hèt amíg szedtem aztán a bőrgyógyász is mondta hogy annak kell 10 èv kb míg elmúlik ès begyógyul inkább hagytam nem szívesen szedek gyógyszert olyan sokáig főleg rendszeresen


Közbe kipróbáltam gyógynövényes dolgokat inkább pl svèdkeserűvel kenegettem a hegek szèpen kezdtek halvanyodni, szódabikarbónás testradírt is kèszítettem annak 2 nap után látszott a hatása ill. vettem aloe verát (mármint a növènyre gondolok nem különböző kenőcsökre) ès azzal is kenegettem a gyulladt rèszeket pluszba a szem alatti karikákat is eltüntette, pluszba mèg vettem herbáriából Neemfa olajat szintèn használt eddig


Règen próbáltam ezt a fajta házi hámlasztást akkor nem sok eredménnye volt lehet vmit rosszul csináltam de rosszabb nem lett semmi szóval nincs gáz de gondoltam most újra megpróbálom

2019. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!