Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Víztisztítás egyszerűen: Azt...

Víztisztítás egyszerűen: Azt hallottam, hogy ha felforralom a csapvizet és átszűröm egy teaszűrőn, akkor nem kell drága vízszűrő berendezésre költeni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam, a teaszűrőben látható a vízkő, de lehet hogy ezek értékes ásványi anyagok? Másik: Ha állni hagyom az átszűrt, forralt vizet fél napig egy üvegkancsóban, akkor a klór kipárolog belőle?

#ivóvíz #víztisztítás #hagyományos módszerek
2014. dec. 29. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A drága vízszűrő berendezések csak átverések. Ma már nem klórozzák a vizet, más módszert használnak a tisztítására.
2014. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Kedves kerdezo a víztisztító berendezés egy hatalmas átverés én lattam mar egy par ilyet van amelyik egy ioncserelo berendezés volt es csak a vizben levo hasznos kalcium es magnézium ionokat cserélte ki avrl az ertek el h a gyantát ami a berendezesben található ki kell bizonyos időnként cserelni(pénzbe kerül) sott meg ha ott jar az ember szervezet legyengulhet es melle meg veheti a kalcium es magnezim pezsgotablettet egy nagy paraztvakitas az egesz... Vizugyebe tanulok jelenleg volt szerencsém az orszagban tobb helyen megnezni a vizmuveket es beszelni komolyabb szakemberekkel ami vizet a csapból lehet fogyasztani az szint tokeletes foleg h tobb helyen vannak most beruházások ezzel kapcsolatban ja es a klór nem baj ha mar keves van a vizben mert nekem volt szerencsém tulkloros vizet fogyasztani majdhogynem gusztustalan feher szine volt Ennyi es enyhén büdös (kloros szagú)masreszt a jogszabályban ugy van h a klortartalomnak kimutathatonak kell legyen a legtávolabbi fogyasztonal...

A forralashoz csak annyit fűznék hozza h a viz állandó keménysége szuntetheto meg es max a benne a levo biologiai értelemben vett bakteriumok

Szaz szónak is egy a vege az a viz ami a csapban folyik kivallo minőségű meg Európai viszonylatban is...magyarorszag olyan szinten jo ebben a helyzetben h meg a wct is ivoviztisztasagu vizzel oblitjuk le.

Remelem tudtam segiteni egy kicsit

2015. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!