Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyi ideig lehet hajmosás...

Mennyi ideig lehet hajmosás nélkül kibírni, hogy ne legyen a hajnak baja tőle? Tényleg néhány hét után "beállhat" a haj öntisztulásra?

Figyelt kérdés
Biztos függ attól is,hogy milyen munkát végzünk,meg az életmódtól,de elképzelhető-e,hogy valaki évekig nem mos hajat,de nem látszik a haján?

2015. ápr. 21. 20:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ősanyáink nemigen mostak hajat, viszont kefélték rendszeresen (naponta hosszabb ideig, sőt többször is) és a kefét mosták ki.
2015. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm majdnem 1 hónapig nem mosta meg, szép volt neki, és lószőr kefével ápolta minden nap
2015. ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
köszönöm;az még nem is olyan nagyon hosszú talán.
2015. ápr. 22. 00:57
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Félig-meddig a kérdésedhez tartozik talán a válaszom: már évek óta (talán 5. éve) nem használok sampont a fejbőröm és hajam tisztításához, mosásához. Volt úgy, hogy több hétig még víz sem érte a hajamat (engem is érdekel az öntisztulós téma).

Amúgy a hajtisztításhoz kipróbáltam pár dolgot, pl. hígított almaecet esszenciát, gyógynövényfőzeteket is.

Nekem amúgy sosem zsírosodott a hajam, mármint lassan zsírosodik, így nem "folyik" belőle a zsír, ha hosszú ideig nincs megmosva.

Sörtekefét én is használok (vaddisznósörte), de egyáltalán nem minden nap, néha hetente vagy még ritkábban - ahogy a hajamon látom, hogy "kívánja".

Az életmódtól is függ, hogy kinek mennyi idő után áll be a haja az öntisztulásra.

Azt nem tudom, hogy ha évekig egyáltalán semmivel nem mos hajat valaki, az milyen lehet, talán raszta? :-)

2015. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

4-es;köszönöm;érdekes dolgokat írtál.


Nem,nem raszta volt,öregebb hippifélének nézett ki,hosszabb,vékony egyenes,őszes hajjal.

A kinézetből teljesen hihetetlen,hogy tényleg 17 éve nem mosott hajat- vagy legalábbis azt mondta-.

Semmit nem használ,ahogy mondta,csak fésűt-kefét.Szerinte néhány hónap után áll be az öntisztulás.

2015. ápr. 23. 15:51
 6/27 anonim ***** válasza:

Szabad kérdezni, hogy hol találkoztál vele? Úgy értem, hogy Magyarországon vagy külföldön?

17 év? Hú! :-)

(Szerintem megoldható ez a sok-sok év, főleg, ha kefét is használ, az nagyon sokat jelent, ha a kefe jó minőségű, nem műanyag.)

2015. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

6-os; Torontóban.

De véletlenül kiderült,hogy félig magyar,szóval lehetett volna Pesten is...

2015. ápr. 23. 18:15
 8/27 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem tudom,hogy hogyan lehet kivárni,amíg elkezd öntisztulni.

És biztos,hogy függ a kinézet attól is,hogy mit eszik valaki,és hogyan él.

Meg biztos,hogy a kellő elhivatottságtól is,hogy mennyire fontos,hogy kivárja valaki,amíg beáll az egyensúly.?

2015. ápr. 23. 18:22
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, attól is függ, hogy valaki tényleg meg akarja-e várni, amíg beáll az öntisztulás - és nem ijed meg, ha esetleg kezdetben olyan dolgokat produkál a fejbőre, haja, amit addig nem, hiszen először megszabadul a test attól, ami nem kell neki. Előfordulhat hajhullás, szag, korpa, zsír - és talán ezt az átmeneti állapotot nem viseli el mindenki.

Persze, attól is függ, hogy milyen környezetben él az ember, vagy korábban milyen életmódot folytatott.

(Amikor pár hétig nem mostam hajat, nekem nem voltak gondok, de sztem elég tiszta életet élek.)


Azért tetted fel a kérdést, mert te is szeretnéd kipróbálni?


A mindennapos hajkefélés elképzelhető, hogy korpa ellen is jó, mivel a vaddisznósört kefe a fejbőrt is nagyon jól megmasszírozza, eltávolíthatja, ami nem kell.


Ez hasznos lehet: [link]

2015. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Afrikában élnek még ma is olyan bennszülöttek, akik sárból csinálnak fejdíszt a hajukra. A fejdísz egy életre szól, soha még csak kefélni sem tudják! Nagyon vigyáznak fejdíszükre, ne hogy vizet érjen, mert nem csinálhatnak másikat amíg élnek.
2015. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!