Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A pecsétviaszgomba hatásairól...

A pecsétviaszgomba hatásairól szóló cikkem mennyire tetszik nektek?

Figyelt kérdés

A link: [link]

A pecsétviaszgomba vagy más néven ganodermáról szóló blogomban összeszedtem néhány tudományos kutatást ezen a területen, mert hiányosnak és nem is túl relevánsnak találtam a magyar oldalakon olvashatókat sok helyen olyanokat állítanak róla amik nem is igazak vagy csak részben és nem jelölték meg a forrásokat sem.

Persze joggal kérdezhetitek, hogy ki vagyok én. Mindig is szerettem a biológiát. Ezért amikor láttam, hogy nagyon istenítik ezt a gombát utánanéztem.

Összeszedtem neked ezért 17 érdekes esettanulmányt a témában és a cikk végén megjelöltem a pontos hiteles források is nem úgy mint más oldalakon.

[link]



#ganoderma #pecsétviaszgomba hatásai #pecsétviszgomba
2015. júl. 23. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Futtaban olvastam vegig, mert nincs idom minden csodaizebe belemelyedni, de par komment:

Az egesz osszessegeben NEM rossz!

NCBI melle meg kereshettel volna mas forrast is.

Oke, hogy allitolag az NCBI az amerikai kormany altal tamogatott szervezet, de az FDA is az, es nekik azt se hiszem el amit kerdeznek, szoval jo lenne ha mastol is ideznel: orvosok, egyetemek, kutatok, stb.


Kinaiak ismerik/hasznlajak/hasznaltak - errol valami forras? Regi kinai festmenyek, ahogy a csaszar a gombat szaglassza, vagy mittomen. Erted, valami ami mutatja, hogy a kinaiak tenyleg foglalkoznak vele es nem kell csak a te szavadnak hinni.


Ugye ha valaki a te blogodon kattint a "termek" linkre es vasarol valamit abbol te kapsz nyereseget? Vagy esetleg tied a 'vasarlos' oldal is? Mert ha nem a tied, akkor mindenkepp intezd ugy, hogy legyen valami nyereseged.


Word hibajavitot futtassd at a szovegen megegyszer mert lattam 1-2 felregepelest. Nem sok, de megis.

2015. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Arról, hogy a kínaiak, használták ott van egy link legalul egy könyvhöz amit szintén az ncbi honlapján találtam. Csak attól féltem, hogy valamit nem érthetően fordítottam angolról, de úgy látom érthető lett.

Nagyon meglepett amikor a cikkem kikerült az indexre ezért gondolom, hogy elég jóra sikerült így első cikknek :)))

2015. júl. 23. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:

"a ganoderma kivonat stimulálja a fertőzött sejteket, és az immunrendszer más részeit az egereknél."

???

Ezt nem értem. Egy, a rákos sejtek nem fertőzöttek. Kettő, milyen fertőzött sejteket stimulál a gomba? Három, akármilyeneket is, azok aligha az immunrendszer részei ilyen értelemben.


Helyesírás ellenőrzést melegen ajánlom. "ganoderma bombát"? Ez legalább mulatságos volt. :D "ganoderma licidum" az lucidum és a latin névnél nagy betűvel írják a Ganodermát. "vastag bélrákos sejtek" azok vastagbélrákos sejtek.


11. pontnál összevissza beszélsz előbb szívvédelemről (de mit találtak pontosan?), majd vérnyomáscsökkentésről, de aztán hogy kerül ide vissza a vércukor?


14. most akkor milyen hatása van a prosztatára? Mert eszerint semmi, a húgyúti fertőzés az nem prosztata.


Összességében a legnagyobb bajom vele, hogy sok helyen összevissza (nem igazán gyűjtöd össze logikus sorrendbe a különböző hatásokat, illetve az azokkal kapcsolatos kutatásokat), illetve nagyon kivonatos sok helyen.

2015. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!