Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokott vagy leszokóban...

Leszokott vagy leszokóban lévő dohányosok, Ti hogyan küzdötök meg nehéz élethelyzetekkel cigi nélkül?

Figyelt kérdés

Ez az 50. napom, hogy nem gyújtottam rá, de ezen a héten több idegesítő helyzet is adódott, amelyek hosszú távú problémák, nem oldódnak meg egyhamar. Munkahelyi probléma, egy jogi probléma - szóval idegőrlő helyzetek. Tudom, hogy a cigi korábban sem oldotta meg a problémákat, de mint erős függő mégis egyfajta "társ" volt. Tudom, ez furán hangzik, de szerintem vannak, akik értik. Az elmúlt napokban nagyon felerősödött a szinte folyamatos sóvárgás.

Mivel kamaszkorom óta dohányoztam (most 43 éves vagyok), tulajdonképpen úgy éltem életem nagy részét, hogy a cigi minden helyzetben ott volt. Nyilván nem tanultam meg az érzéseimet kezelni nélküle. Meg lehet ezt még tanulni ebben a korban?


Ti hogyan tudtatok, tudtok kitartani a nemdohányzás mellett nehéz helyzetekben is?



2023. okt. 14. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig arra gondoltam ilyenkor, hogy én vagyok az erősebb, nem a sóvárgás, és különben is: ez is elmúlik egyszer. Néha húzós volt, de kibírtam, most már 3 éve nem dohányzom és nem is nagyon jut már eszembe. Én is szívtam közel 20 évig, de le tudtam tenni. Most vagyok 48, szóval 45 voltam, amikor letettem, hasonló korú, mint te most.

50 napja nem gyújtottál rá, kár lenne megszakítani a sort.Ne add fel, kitartás!

2023. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet tanulni, főleg ha sportolsz valamit.
2023. okt. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, igazad van. Az első 3-4 hét különösen nehéz volt, az inkább fizikailag; nem "szívesen" csinálnám újra, másrészt lehet, hogy évek telnének el, mire megint rávenném magam az abbahagyásra.

2023. okt. 14. 17:16
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló. Neked is köszönöm. Igen, egyelőre egy edzőparkban "bohóckodom", amikor kevesen látják, de a mozgásra való szándék megvan. :)
2023. okt. 14. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, tök jó úton haladsz, így tovább!
2023. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást hozzá, én is rászoktam egy stresszes időszakban, eléggé durva volt aztan amikor ez elmúlt mindig azt mondogattam hogy de minek is szívom ezt a xart? aztán letettem. fokozatosan kevesebbet szivtam, tudtam hogy maga a megszokás végett szivom nem másért. Ja szivtam olyan 3-4 evig mikor rauntam az egeszre, mergezni magamat nem akartam most olyan kb 1 eve nem gyujtottam ra es ezerszer jobb.
2023. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rágj rágót nekem segít (nem nikotinos)
2023. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A tanácsaitoknak köszönhetően a 81. cigimentes napnál tartok. :)
nov. 14. 19:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Gratulálok.

Nekem sokat segített a 0% os elf bar. Szlovákiából rendeltem.

nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hogy allsz? :))
dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!