Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az e-cigi lehet az oka annak,...

Az e-cigi lehet az oka annak, hogy állandóan megvan fázva?

Figyelt kérdés

A férjem nem hajlandó leszokni az e-cigiről akármennyire ellenzem.

Mikor összejöttünk akkor még elég töményen dohányzott, napi több dobozzal is elszívott de arról sikerült leszoknia és akkor még úgy volt, hogy az e-cigi csak átmeneti megoldás és arról is le akar szokni. Mostmár ez sokat változott és párszor mondta már, hogy nem akar leszokni róla és max talán a távoli jövőben lát rá esélyt.

Annyira nem is zavarna az e-cigi hogyha nem lenne állandóan beteg és nem jönne ki folyton az allergiája. Az utóbbi kb fél év a legrosszabb mivel az allergia ès a megfázás váltakozik állandóan és nem is nagyon volt olyan nap mikor semmi baja nem volt. Minden olyan nap mikor kijön valamilyen légúti problémája szinte teljesen kuka. Olyankor folyton fáradt, hisztis és nyűgös. Nem lehet vele normálisan beszélgetni és semmilyen komolyabb dolgot átbeszélni. Az ilyen napokon videojátékokon és filmnézésen kívül nem akar csinálni semmit ami ennyi idő után már kicsit zavaró. Ilyenkor teljesen megreked a kapcsolatunk. Vérképe rendben van, szed egy rakás vitamint de mégse javul.

Akármikor megyünk háziorvoshoz betegség meg allergia miatt, és kérdezzük, hogy miért van rosszul az orvos mindig rámutat az e-cigire, hogy "Az a baj ott a kezében, csak el kéne dobni végre azt a szart".

Többször is mondtam már a férjemnek, hogy valamit mostmár kezdeni kellene mert ez nem normális és az állandó betegeskedés és allergia már igy is nagyon sokat rontott a kapcsolatunk minőségén és a jövőben ez még rosszabb lesz. Mondtam már sokszor, hogy el kéne hagynia az e-cigit mert van rá esély, hogy javulna az állapota, nem véletlenül mondja az orvos is, hogy ne használja. Egy átlagos embernek lehet semmi baja nem lenne tőle de mivel neki sokkal gyengébb az immunrendszere (alapból mindig gyengébb volt és volt egy balesete amibe majdnem belehalt, most rokkant nyugdíjas) és mindenre allergiás ezért biztos, hogy nem javít a helyzetén.

Mondtam neki hogy legalább 1-2 hétig ne szívja, hogy kiderüljön, hogy javul-e az állapota ha elhagyja vagy nem.

Mindig azt mondja, hogy azért e-cigizik mert szereti és nem azért mert függ tőle és simán abbahagyná ha akarná de érdekes módon még 1 napra sem sikerült letennie nemhogy 1 hétre.

Kicsit szarul esik, hogy még annyira sem érdekli a kapcsolatunk, hogy legalább 1 hétre lerakja azt a szart, hogy kiderüljön, hogy jobb lenne-e tőle.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Én mindent megpróbáltam már de nem sikerült meggyőzni. Esetleg túlreagálom az egészet és rá kéne hagyjam?



jan. 7. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

"Kicsit szarul esik, hogy még annyira sem érdekli a kapcsolatunk, hogy legalább 1 hétre lerakja azt a szart"

Ez nem így van gondolom, csak nagyon erős függőséget teremt a nikotin.

Sokkal nehezebb leszokni, mint általában az emberek gondolják.

jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Elsősorban semmilyen leszokásról ne beszéljünk mivel csak a nikton beviteli módját változtatta meg nem szokott le semmiről.

Szerintem kizárt, hogy emiatt legyen beteg 7 évig szívtam de sosem voltam beteg, sok ismerősömre ugyanez igaz.

Nincs is olyan kutatás ami összefüggésbe hozná a megfázásos alergiás tüneteket az e cigivel.

Ez szerintem kizárható.

Nekem kovid alatt pont enyhítette a panaszaim amikor száraz köhögéstől fulldokoltam.

Feleslegesen cseszegeted ezzel hidd el ezzel csak rontasz a helyzeten. Saját döntése kell legyen ne erőltesd.

jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A nikotinfüggőség a legerősebbek közt van, nem olyan egyszerű letenni. A bagót már letette, ennek lehetne örülni azért.

Ha allergiás (ami egy heves immunreakció), az felerősödik ha leteszi az "analóg cigit" mert gyengíti az immunrendszert, most erősebb neki, ezért vannak tünetek.

Irassatok allergiagyógyszert, azt szedje, nem fog annyit betegeskedni. Aztán majd leteszi az ecigit is ha akarja a saját tempójában.

jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ennek lehetne örülni azért"

Képzeld örültem, 3 éve mikor leszokott. Az, hogy mostmár ennyi idővel később az e-cigi a probléma miért zárja ki azt, hogy nem értékeltem mikor leszokott?


Nincs nikotin abban amit ő szív úgyhogy nem kell védegetni a "nikotinfüggőség" miatt. Szerintem nem annyira irreális elvárás az, hogy letegye azt a szart 1 hétre.


"Az elektromos cigaretta jelentősen növeli a krónikus tüdőbetegségek - többek között az asztma, a hörghurut és a krónikus obstruktív tüdőbetegség - kockázatát - derült ki egy friss tanulmányból"


"Azt találtuk, hogy az e-cigarettát szívók körében egyharmaddal nőtt a tüdőbetegségek kialakulásának a kockázata" - mondta Stanton Glantz professzor, a tanulmány egyik vezetőszerzője.


"Az elektronikus cigaretta és annak kifújt gőze is káros az egészségre. Az elektronikus cigarettákhoz használatos patronokban, illetve utántöltő flakonokban olyan vegyületek vannak, amelyek egészségkárosodást okoznak, ráadásul ez független attól, hogy az adott termék tartalmaz-e nikotint vagy sem."


"A patronok, flakonok töltésére használt folyadékokban megtalálható ún.propilén-glikolmár rövid távon szem-, légcső- és torokirritációt okoz, hosszabb távon gyermekeknél az asztma kialakulásának kockázatát fokozza. Az e-cigaretták ízesítéshez mesterséges anyagokat alkalmaznak, ilyenek például a keton és észter, illetve aldehid vegyületek. Ez utóbbi szintén erősen irritáló hatású, elsősorban a légzőszerveket károsítja. A patronokban, flakonokban gyakran megtalálható a glicerin is, melynek belégzése a tüdőben gyulladásos állapot kialakulásához vezethet."


Ezeket most találtam kb 5 perc alatt. Ja tényleg nincs semmilyen bizonyíték arra, hogy van összefüggés.

jan. 7. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem irigylem a férjed.

Gondolom otthon is rendezed a jeleneteket.


Olvasd el szépen még egyszer amit leírtál.

Összefoglalva a tüdőre jelenthet némi kockázatot.

Hol látod a felső légúti megbetegedéseket meg alergiás tüneteket megfázást?


Semmi köze ehez

Több százezren használnak ehez hasonló termékeket es pont csak a te férjed fázik meg tőle?


Ennek az okát máshol kell keresned.


Egyébként meg egy ásványvízről is feltudnék neked sorolni kismillió dologot mennyire káros.

Milyen egészségügyi kockázattal jár az üvegből kioldódó mikroműanyag stb.


Ha már itt tartunk az összes iparilag feldolgozott termékről talalok neked oldalakat mi mennyire káros szóval ebbe ne nagyon menjünk bele.


Hagyb békén a férjed és próbáljátok megkeresni a betegsége valódi okát.

jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenkire máshogy hat, van aki fel sem veszi, én megértelek! Én kb, így voltam, e cigit letettem, analógot vissza, azzal mentem pár hétig, max 1-2 hónapig, most semmi! se e cigi se sima dohány. Azért nehéz letenni, mert rettenet jó az íze! 1000X jobb mint a sima, az büdös azért nem szerettem, de mondom hogy így csináltam most nem pöfékelek semmit se! Viszont vmi allergiám megmaradt, mert egy nap sokszor tüsszentek, e cigi előtt nem volt.
jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6os-nak köszönöm a válaszát


Kedves 5ös, mégis milyen jelenetet rendeztem? Ki tudnád fejteni kérlek mivel én csak kiirtam néhány idézetet. Tudod egyáltalán milyen ha valaki jelenetet rendez? Mert nem hiszem, hogy tisztában vagy a fogalmával.


Amúgy igazad van biztos borzalmas ember vagyok amiért aggódok a férjemért és szeretném, hogy minél egészségesebb legyen. Mégis hogy képzelek ilyet?


Inkább te olvasd el mégegyszer szépen mert nem csak a tüdő van megemlítve te birka.

Senki nem írta, hogy ettől fázik meg te ostoba kretén hanem, hogy alapból betegeskedős és az e-cigi pedig nem javít ezen.


Egyébként azért mondják az orvosok, hogy ártalmas és el kéne hagynia ha jobban akar lenni mert nem okoz semmi problémát ugye? de biztos neked van igazad, a hozzád hasonlók úgyis jobban tudnak mindent.

jan. 7. 23:52
 8/10 anonim válasza:
48%

Jobbnál jobb tűdőgyógyászok mondtàk és mondják évek óta azt ,hogy az e cigi 95%-98%-al egészségesebb mint az analóg cigi

Mivel nincs égési termék és kátrány sincs így rákkeltő hatása sincs és meg lehetne sorolni a pozitív hatásokat

Illetve folyadékok összetevői VG -Pg ezeket használja az élelmiszeripar is

Ha olyan hű de nagyon karos lenne nem használnák

jan. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
A leírt tünetek tipikus szimptómái a mellékvese kifáradásának. Étrend-és életmódváltás szükséges. Legfőképpen a bolti műkajákat kellene sürgősen természetes táplálékokra cserélni.
jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez esteleg észrevehető teljes vérképen vagy hasi ultrahangon? Mert mindkettő nemrég történt és minden rendben volt. A tünetek se paszolnak rá. Miből gondolod, hogy ez lehet a probléma?


Egyébként nem hiszem, hogy lenne bármilyen betegsége. Volt már egy pár vizsgálata több orvosnál is és nem volt semmi probléma azok alapján. Mondták már, hogy egy olyan brutális balaset után amit elszenvedett örüljön, hogy életben van és soha nem lesz olyan az immunrendszere meg az egészsége mint egy átlagos embernek. Nála innentől ez a "normális" és örüljön, hogy ennyivel megúszta. Úgyhogy sajnos ezzel nem nagyon lehet mit csinálni. Ezért szeretnék ebből a szar helyzetből minél többet kihozni, amihez az is kellene, hogy elhagyjon mindenféle káros dolgot és legalább egy rövid időre letegye az e-cigit, hogy kiderüljön javul-e a helyzet vagy sem. Mikor beteg akkor minden szívás után sokkal rosszabb a köhögése. Főleg mikor megég benne a vatta vagy micsoda, akkor is szívja egy jó darabig mert "lusta újratekerni" mikor nincs semmi baja akkor is köhög tőle állandóan ilyenkor.


8as, azt senki nem vitatja, hogy jobb mint a hagyományos de az nem azt jelenti, hogy jót tesz. (Az, hogy egy kártékony dolognál van egy még kártékonyabb dolog az nem azt jelenti, hogy a kevésbé káros dolog nem ártalmas meg jót tesz csak azért mert van valami ami még rosszabb)

A pozitív hatás nem azt jelenti, hogy nem halsz meg tőle. Ezt arra mondják, hogyha kifejezetten jót tesz.


"Amerikai tudósok szerint a teljesen felhevített és mélyen belélegzett e-cigaretta mérgező formaldehidet termel, amely az eszközt akár tizenötször veszélyesebbé teszi a rák kialakulása szempontjából, mint a hagyományos cigaretta – tette közzé az MTI."

Van egy jó pár cikk ami ellentmond azzal az állításodat, hogy nem rákkeltő.


"Ha olyan hű de nagyon karos lenne nem használnák" hagyományos cigit is rengetegen szívnak, alkoholt is elég sokan isznak, drogokat is rengetegen használnak, akkor ez azt jelenti, hogy ezek sem károsak?

jan. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!